Jeremy Gutsche o najciekawszych trendach tego roku

0 0
Jeremy Gutsche o najciekawszych trendach tego roku

Łowca trendów i twórca serwisu TrendHunter.com - Jeremy Gutsche, przedstawia innowacyjne wynalazki 2013 r., które mają szansę na duży sukces w przyszłości.

Mijający rok pokazuje, że ludzie coraz częściej sięgają po tradycyjne i zwyczajne przedmioty lub produkty nadając im nowy wygląd lub zastosowanie. Natomiast rozwój technologiczny w dużym stopniu wpływa na działania firm zwłaszcza pod względem zaangażowania konsumentów tak, aby mogli oni poczuć i doświadczyć markę. Oto kilka przykładów takich innowacji.

Automaty 3.0 - od rozpoznawania twarzy, po wpisy na żywo. Automaty stają się jeszcze bardziej interaktywne. Idealnym przykładem jest np. maszyna pozwalająca na wymianę produktów pomiędzy ludźmi. W ten sposób produkt już nam niepotrzebny możemy oddać
i jeszcze na tym zyskać.

Zmodyfikowana zwyczajność - ketchup w pistolecie do kleju czy przyprawy we fiolkach alchemicznych - nowe produkty to coraz częściej modyfikacje tego, co znane i zwyczajne.

Narzucona interakcja - kawiarnie i przedsiębiorcy wchodzą na nowy poziom otwartości. Tworzą interaktywne hot spoty, które sprawiają, że przedsiębiorcy współpracują ze sobą.

Zakupomizacja - interaktywne zakupy są coraz bardziej powszechne poprzez aplikacje nagradzające nas czy informacje o promocji jeszcze przed wejściem do sklepu. Wchodząc do konkretnego lokalu można nawet otrzymać rabat za wykonanie zadania, np. odwiedzenie konkurencji po drugiej stronie ulicy.

Zrównoważone budownictwo - nowy poziom podejścia do ekologii w budownictwie. Obecnie budynki mają być coraz bardziej przyjazne dla środowiska np. pod względem zużycia surowców nieodnawialnych. Natomiast stały rozwój sprawia, że już powstają konstrukcje, które same dla siebie produkują elektryczność oraz jedzenie i wodę pitną dla zamieszkujących lub pracujących w nich osób.

Zachęcający branding - interaktywne mega projekcje czy koncerty wykonywane na tak interesujących instrumentach muzycznych jak organy z czekolady. W ostatnich latach marki zaczęły aktywizować konsumentów w internecie. Jednak obecnie widać, że poparcie
w mediach społecznościowych można utrzymać tylko angażując tych konsumentów także
w rzeczywistości, poprzez coraz ciekawsze akcje i eventy.

Materialny świat wirtualny - kody QR, wirtualne przebieralnie oraz rozszerzona rzeczywistość - świat udogodnień wirtualnych jest wykorzystywany jako przestrzeń handlowa łącząca rzeczywiste zakupy z ecommerce.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (7)

 • Zazdroszczę Ci Susie obecności na żywo na tym evencie. A jak oceniasz Kongres jako całość? Warto było zakupić bilet?
 • Ja też jestem pod wrażeniem wiedzy i jakości tego, co ma do powiedzenia ten Pan. Klasa sama w sobie i warto się od takich ludzi uczyć. Choćby na takich właśnie konferencjach.
 • Też byłam na kongresie:) Potwierdzam wypowiedź kolegi poniżej. Ludzie słuchali Gutsche jak zaczarowani nie bez powodu- jego wykład był świetnie przeprowadzony i bardzo inspirujący. Po jego wysłuchaniu czułam się bardzo zmotywowana do działania.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.