Jedziesz do pracy do Chin? Nie zapomnij o wizie pracowniczej

Przed wyjazdem do pracy do Chin - upewnij się, że będziesz pracował legalnie - ostrzega ambasada RP w Pekinie. W areszcie deportacyjnym w stolicy Chin przebywają trzy polskie modelki, które zostały aresztowane, bo w paszportach nie miały pozwoleń na pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jedziesz do pracy do Chin? Nie zapomnij o wizie pracowniczej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 maj 2014 9:53


W ubiegłym tygodniu m.in. w Pekinie i Kantonie chińska policja prowadziła akcję przeciwko obcokrajowcom pracującym w Chinach bez zezwoleń. Na celowniku tym razem znaleźli się zagraniczni aktorzy i modelki. W Pekinie aresztowano trzy Polki, które teraz czekają na deportację do kraju.

Rzecznik prasowy ambasady RP w Pekinie Marcin Przychodniak przypomina, aby przed przyjazdem do pracy w Chinach upewnić się, że wjeżdża się tu z wizą pracowniczą. - Praca zarobkowa w Chinach na podstawie wizy turystycznej jest nielegalna. Każda osoba, która planuje przyjazd do Chin i podjęcie pracy powinna zadbać o to, aby mieć wszystkie właściwe dokumenty, w tym także wizę pracowniczą - podkreśla rzecznik.

Polki mają zapewnioną opiekę konsularną. Zgodnie z chińskimi procedurami pobyt w areszcie deportacyjnym może potrać nawet kilkanaście tygodni. Na razie nie jest jasne,czy Polki zostały oszukane przez chińskiego pośrednika, czy też świadomie ryzykowały pracując bez odpowiednich wiz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.