Jeden z najbogatszych Polaków zatrzymany w sprawie afery taśmowej

Zatrzymano drugą osobę, która usłyszy zarzuty w sprawie afery taśmowej. Chodzi o biznesmena i milionera, Marka Falentę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jeden z najbogatszych Polaków zatrzymany w sprawie afery taśmowej

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 cze 2014 12:13


Falenta został dziś zatrzymany na ulicy przez służby ABW i CBŚ. Obecnie funkcjonariusze przeszukują jego dom w Konstancinie - donoszą dziennikarze śledczy RMF FM.

Zatrzymany ma 40 proc. udziałów firmy Składy Węgla, które kupił za 100 mln zł. Zdaniem dziennikarza "Gazety Wyborczej", mężczyzna mógł się czuć pokrzywdzony przez rząd, bo kilka tygodni temu działania prokuratury doprowadziły do zatrzymań w firmie Składy Węgla i całkowicie sparaliżowały jej działalność. 10 osób, zajmujących kierownicze stanowiska w tej jednej z największych spółek węglowych, jest podejrzanych m.in. o oszustwa, wyłudzanie podatku VAT i pranie brudnych pieniędzy na kwotę 85 mln złotych.

Falenta karierę rozpoczął w 1997 r. w spółkach KGHM. 14 lat temu założył spółkę Electus, która zajmowała się obsługą finansów publicznych szpitali i samorządów. W 2006 r. sprzedał firmę za ok. 450 mln zł. Z kolei cztery lata temu założył fundusz inwestycyjny Falenta Investments.

To drugi zatrzymany w sprawie afery taśmowej. Wcześniej zatrzymano menedżera restauracji "Sowa&Przyjaciele", w której podłożono podsłuchy. Zdaniem ABW i prokuratury, to właśnie Łukasz N., który obsługiwał szefa MSW i prezesa NBP podczas ich spotkania, zostawił w pomieszczeniu dyktafon - donosi z kolei tvn24.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Robert 2014-08-12 17:37:05

W takim razie dlaczego w kontekście afery padło nazwisko pana Misiaka? w ogóle możliwe, że brał udział w aferze, miałby dużo do stracenia.