Jaką szefową jesteś?

Krzyczysz na pracowników jak Wściekła Tygrysica, a może odgradzasz się od nich lodową ścianą, bo jesteś Królową Śniegu? Możliwe są cztery różne postawy kobiety-szefa – czytamy na portalu platine.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jaką szefową jesteś?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ platine.pl

26 kwi 2013 14:47


Dr Leszek Mellibrud, psycholog biznesu wydzielił cztery typy kobiety-szefa.

Najbardziej stereotypową postawą jest Wściekła Tygrysica - informuje portal platine.pl. Taka szefowa kieruje się emocjami i cechuje ją skłonność do wyolbrzymiania pewnych spraw. Swoich podwładnych traktują bezpośrednio i surowo. Czasem zdarzają się przebłyski ułaskawienia, co sprawia, że pracownicy stają się jeszcze bardziej zestresowani i czujni.

Z kolei Królowa Śniegu zachowuje chłodny dystans do pracowników. Zwraca uwagę na wszelakie różnice między nią, a pracownikami. Koncentruje się przede wszystkim na działaniu, jest niewrażliwa na przejawy sympatii ze strony współpracowników.

Przeciwieństwem takiego postępowania jest postawa Sympatycznej Kwoki. Jest nadmiernie opiekuńcza i chce wszystko wiedzieć o pracownikach. Kwoka nie ma jednego systemu oceniania. Wynagradza ludzi według własnego uznania - podaje portal platine.pl.

Jednak najbardziej uciążliwa może być Caryca Katarzyna - informuje portal platine.pl. Jest bezwzględna i zdarza się, że wykorzystuje swoich podwładnych. Nadgodziny są dla niej poświęceniem dla firmy. W związku z tym na aprobatę mogą liczyć pracownicy, którzy zostają w pracy dłużej niż ona. Stara się, aby każdy podwładny znał swoje miejsce. W związku z czy pracownik, często boi się nawet zapytać swojej szefowej o urlop.

Zdaniem dr Leszka Mellibruda tego typu kobiety nie mają rodziny, bądź odchowały już swoje dzieci, zatem mogą się w pełni poświęcić pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.