Jak radzić sobie ze stresem w pracy? Wybierz się na trening

0 0
Jak radzić sobie ze stresem w pracy? Wybierz się na trening

Crossfit lub firmowa drużyna – oto w jaki sposób można sobie radzić ze stresem w pracy. Tym bardziej, że firmy coraz częściej przykładają wagę, jeżeli chodzi o zamiłowanie kandydatów do sportu.

Krótki trening w miejscu pracy pozwala nie tylko na rozładowanie napięcia, ale również na zadbanie o kondycję fizyczną. Rozwiązaniem problemu może być stworzenie np. firmowej drużyny. Dodatkowy element rywalizacji i pracy grupowej wpłynie pozytywnie na relacje międzyludzkie panujące w przedsiębiorstwie, a treningi odbywające się poza miejscem pracy nie będą kolidować z obowiązkami zawodowymi.

Czytaj też: Coraz więcej Polaków próbuje sportów ekstremalnych

Dobór dyscypliny sportowej powinien być dopasowany do zawodu jaki wykonujemy, a także do tego, w jakim stopniu sami potrafimy radzić sobie ze stanami napięcia. Osoby pracujące pod dużą presją do rozładowania stresu potrzebują większej dawki wysiłku, dlatego najczęściej wybieranym przez nie sportem jest ten, który wymaga dobrej kondycji oraz zapewnia wzrost adrenaliny.

Prawnicy, lekarze czy księgowi wybierają zajęcia mniej ekstremalne. W ostatnim czasie popularnością wśród przedstawicieli wszystkich zawodów cieszy się crossfit czyli ćwiczenia łączące trening siłowy z kondycyjnym.

Podczas rozmów kwalifikacyjnych rekruterzy coraz częściej zwracają uwagę na wpisane w CV zainteresowania, a zwłaszcza na aktywności fizyczne. Co może być tego przyczyną? Zauważono, że osoby czynnie uprawiające sport są wytrwałe oraz bardziej konsekwentne.

Czytaj też: Wysportowanym łatwiej wspinać się po drabinie kariery

Nie bez znaczenia jest również to, że ćwiczenia pozwalają rozładować napięcie a, jak powszechnie wiadomo, zrelaksowany pracownik jest skoncentrowany i rośnie jego efektywność.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.