Ile są w stanie wydać Polacy, żeby poprawić sobie humor?

Ile może kosztować walka z jesienną chandrą? Jak się okazuje, na poprawę humoru Polacy przeznaczyliby średnio ok. 450 zł. Są jednak i tacy, którzy uważają, że polepszenie samopoczucia kosztowałoby ich aż 1682 zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile są w stanie wydać Polacy, żeby poprawić sobie humor?

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

20 paź 2015 11:30


Chłód, szarość, ciągle padający deszcz – to wszystko sprawia, że brakuje chęci do działania.

Kobiety gorzej znoszą jesień

- Z jesiennym pogorszeniem nastroju boryka się 1/3 Polaków. Najczęściej są to kobiety (45 proc.). Jeśli chodzi o mężczyzn, chandra dotyka tylko co czwartego z nich. Spadek samopoczucia odczuwalny jest też często wśród osób, których dochody nie są wysokie, oraz tych po 65. roku życia (47 proc.). U osób mających 15–24 lat odsetek ten wynosi 17proc. – mówi Przemysław Kasza, specjalista ds. badań, analiz i raportowania z Provident Polska.

- Na jesienną chandrę najlepsze jest działanie – zaznacza Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji z Provident Polska. Niektórzy twierdzą, że idealny sposób na poprawę nastroju to wyjazd bądź pójście na zakupy. Koszt takich przyjemności to dla nas średnio 1682 zł.

Pieniądze na rozrywki

- Większość wydaje mniej – średnio 450 zł. Przeznaczamy tę kwotę np. na uprawianie sportu czy chodzenie do kina. 79 proc. badanych radzi sobie bez ponoszenia kosztów, po prostu zaszywa się w domu pod kocem z książką w ręku – dodaje rozmówczyni.

- Finansowe rozbieżności dotyczące zwalczania chandry wynikają głównie z tego, że wielu z nas przewartościowuje swoje potrzeby – zaznacza Przemysław Kasza. Jest to dla nas wymówka, aby nie podejmować żadnych działań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.