Ile Polacy wydają na Walentynki?

Akcesoria erotyczne, biżuteria i perfumy. To tegoroczne hity wśród prezentów walentynkowych. Na upominki dla drugiej połówki wydamy nawet 300 złotych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile Polacy wydają na Walentynki?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 lut 2016 19:06


Moda na świętowanie Dnia Zakochanych zagościła w Polsce na dobre już kilka lat temu.

Według badań przeprowadzonych przez portal Ceneo.pl, na które powołuje się "Gazeta Wyborcza", do świętowania walentynek przyznaje się 54 proc. ankietowanych, twierdząc, że to miła tradycja. Z tej okazji prawie 60 proc. badanych deklaruje, że zakupi dla swego partnera jakiś upominek.

Na początku lutego rosną obroty sklepów stacjonarnych i internetowych. Jak powiedziała Marta Pietranik-Pacuła z Ceneo.pl, wzrasta zainteresowanie klientów biżuterią, kosmetykami czy artykułami erotycznymi. Przed walentynkami sklepy z gadżetami erotycznymi odnotowują nawet dwukrotny wzrost sprzedaży.

Według ankiety Ceneo.pl najwięcej badanych deklaruje, że na prezent walentynkowy wyda w tym roku nawet 300 złotych. Przed rokiem średnie wydatki z nim związane wynosiły ok. 100 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pacz 2016-02-14 14:07:39

u mnie podobnie, ale mamy kasę i nie mamy z tym problemu żeby szarpnąć się na coś droższego raz na jakiś czas.

dude 2016-02-13 18:28:48

u mnie mimo że na promocji walentynkowej w media expert, to poszło już 200 zł a stawiam jeszcze kolację ;)

Beny 2016-02-12 15:36:21

Jak ja nie lubie przeliczania prezentow na zlotowki. liczy sie gest , pomysl i oryginalnosc. ja kupilem mojej babie gwiazdke z nieba z kingdom of universe. wiem, ze sie poplacze ze szczescia bo lubi takie romantyczne prezenty a ja lubie ja uszczesliwiac.