Ile lat trzeba pracować by zarobić na mieszkanie?

W Polsce na mieszkanie trzeba pracować ponad 7 lat, przy założeniu, że cała średnia pensja jest przeznaczana na zakup lokalu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile lat trzeba pracować by zarobić na mieszkanie?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

7 lip 2015 6:55


Metr kwadratowy nowego mieszkania w Warszawie kosztuje średnio 1750 euro. Wśród europejskich stolic taniej jest tylko w Budapeszcie i Lizbonie, podaje "Puls Biznesu" w oparciu o raport przygotowany przez firmę Deloitte.

Gdzie nam zatem do centralnych dzielnic Londynu, gdzie stawki wynoszą prawie 14,1 tys. euro, bądź do Paryża, gdzie za metr kwadratowy własnego locum trzeba zapłacić 10,2 tys. euro.

Polska wciąż boryka się z bardzo niską liczbą mieszkań na 1 tys. mieszkańców. Największymi zasobami mogą pochwalić się Włochy (580 lokali na 1 tys. osób), Portugalia (565) i Hiszpania (549). Na drugim biegunie znajduje się Irlandia (342), a tuż przed nią Polska, gdzie na tysiąc mieszkańców przypada 360 mieszkań.

Najłatwiej zarobić na mieszkanie w Belgii

Gazeta publikuje zestawienie ile lat trzeba pracować na mieszkanie, przy założeniu, że cała średnia pensja jest przeznaczana na zakup lokalu o powierzchni 70 mkw. Tu na czele jest Belgia (nieco ponad 3 lata). Tuż za nią plasują się Niemcy i Dania.

W Polsce na takie mieszkanie trzeba pracować ponad 7 lat. Na końcu stawki plasują się Rosja, Ukraina i ... Izrael. W tym ostatnim na 70-metrowe mieszkanie trzeba przeznaczyć pensje z niemal 13 lat

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.