Fałszywy prezes wyłudził 25 tys. zł od firm

Udawał prezesa i prosił księgowe różnych firm o przelewy na swoje konto. 29-latek z Gliwic w ciągu dwóch tygodni naciągnął tym sposobem kilka firm na 25 tysięcy złotych. Na szczęście wpadł już w ręce policji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fałszywy prezes wyłudził 25 tys. zł od firm

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 mar 2013 15:05


Nadkomisarz Tomasz Gogolin ze śląskiej policji podkreśla, że oszust udawał prezesa w internecie i wysyłał e-maile do firm, które chciał oszukać.

Wcześniej mężczyzna zakładał konta mailowe o adresach łudząco podobnych do oryginalnych adresów prezesów lub innych ważnych osób w firmach.

Potem pisał list z prośbą o zapłatę kilku tysięcy złotych za rzekome usługi i podawał numer swojego konta bankowego. Obiecywał wysłać fakturę w późniejszym terminie.

Udało mu się oszukać pięć firm, ale szybko na jego trop wpadli policjanci. Przy zatrzymanym znaleźli większość skradzionych pieniędzy i sprzęt służący mu do internetowych oszustw.

Okazało się, że mężczyzna niedawno wyszedł warunkowo na wolność z więzienia, gdzie odbywał karę za inne oszustwa internetowe. Teraz wrócił za kratki i czeka go kolejny proces.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.