European Start-up Days: Wizjonerzy biznesu w katowickim Spodku

Pierre-Dimitri Gore-Coty pracował w Goldman Sachs w Londynie. Aktualnie nadzoruje działania operacyjne firmy Uber w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Marek Dziubiński, naukowiec, wynalazca i biznesmen - prezes wartej obecnie kilkaset milionów złotych firmy Medicalgorithmics czy Łukasz Wejchert, top menedżer, zwolennik innowacyjnych rozwiązań oraz założyciel grupy Dirlango. Wszyscy zjawią się już wkrótce w katowickim Spodku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

European Start-up Days: Wizjonerzy biznesu w katowickim Spodku

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 kwi 2016 14:16


Już 19 i 20 maja odbędzie się dwudniowa konferencja - European Start-up Days, która towarzyszy największemu spotkaniu biznesu w Europie Centralnej, VIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach (European Economic Congress – EEC).

Czytaj też: Ciekawe debaty o rynku pracy i trendach w zarządzaniu. Zbliża się Europejski Kongres Gospodarczy

Celem imprezy jest integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami, którzy będą obecni na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach w dniach 18-20 maja.

Kto się zjawi w Spodku?

Pierwszego dnia European Start-up Days w Katowicach z prezentacją poświęconą szeroko rozumianej inspiracji wystąpi Pierre-Dimitri Gore-Coty, który rozpoczął karierę w Goldman Sachs w Londynie, gdzie zajmował się obsługą transakcji. W 2010 r. opuścił firmę, aby zająć się funduszami hedgingowymi.

Spodek i Międzynarodowe Centru Kongresowe w Katowicach. (fot. mat.pras.) Spodek i Międzynarodowe Centru Kongresowe w Katowicach. (fot. mat.pras.)

Zamiłowanie do technologii oraz wiara w to, że społeczeństwo zasługuje na nową alternatywę transportową sprawiły, że w 2012 r. zdecydował się dołączyć do zespołu jednego z największych na świecie start-upów. Aktualnie nadzoruje działania operacyjne firmy Uber w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie.

O możliwościach wsparcia finansowego przez duży biznes i korporacje, przykładowych programach, konkursach i specjalnych produktach finansowych dla start-upów opowie natomiast zwolennik innowacyjnych rozwiązań i możliwości, jakie oferują urządzenia mobilne, Łukasz Wejchert, założyciel grupy Dirlango, której portfolio obejmuje m.in.: JustWiFi, nowoczesny marketplace WiFi, iTaxi (aplikację do zamawiania taksówek). Wejchert jest też członkiem Rady Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Był prezesem grupy Onet, a także wiceprezesem ds. online w TVN.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.