European Start-up Days: Wizjonerzy biznesu w katowickim Spodku

0 0
European Start-up Days: Wizjonerzy biznesu w katowickim Spodku
Od lewej: Łukasz Wejchert, były prezes Onetu i wicperezes TVN oraz Pierre-Dimitri Gore-Coty z firmy Uber. Obaj panowie będą obecni na European Start-up Days. (fot. mat.pras.)

Pierre-Dimitri Gore-Coty pracował w Goldman Sachs w Londynie. Aktualnie nadzoruje działania operacyjne firmy Uber w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Marek Dziubiński, naukowiec, wynalazca i biznesmen - prezes wartej obecnie kilkaset milionów złotych firmy Medicalgorithmics czy Łukasz Wejchert, top menedżer, zwolennik innowacyjnych rozwiązań oraz założyciel grupy Dirlango. Wszyscy zjawią się już wkrótce w katowickim Spodku.

Już 19 i 20 maja odbędzie się dwudniowa konferencja - European Start-up Days, która towarzyszy największemu spotkaniu biznesu w Europie Centralnej, VIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach (European Economic Congress – EEC).

Czytaj też: Ciekawe debaty o rynku pracy i trendach w zarządzaniu. Zbliża się Europejski Kongres Gospodarczy

Celem imprezy jest integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami, którzy będą obecni na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach w dniach 18-20 maja.

Kto się zjawi w Spodku?

Pierwszego dnia European Start-up Days w Katowicach z prezentacją poświęconą szeroko rozumianej inspiracji wystąpi Pierre-Dimitri Gore-Coty, który rozpoczął karierę w Goldman Sachs w Londynie, gdzie zajmował się obsługą transakcji. W 2010 r. opuścił firmę, aby zająć się funduszami hedgingowymi.

Spodek i Międzynarodowe Centru Kongresowe w Katowicach. (fot. mat.pras.)
Spodek i Międzynarodowe Centru Kongresowe w Katowicach. (fot. mat.pras.)

Zamiłowanie do technologii oraz wiara w to, że społeczeństwo zasługuje na nową alternatywę transportową sprawiły, że w 2012 r. zdecydował się dołączyć do zespołu jednego z największych na świecie start-upów. Aktualnie nadzoruje działania operacyjne firmy Uber w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie.

O możliwościach wsparcia finansowego przez duży biznes i korporacje, przykładowych programach, konkursach i specjalnych produktach finansowych dla start-upów opowie natomiast zwolennik innowacyjnych rozwiązań i możliwości, jakie oferują urządzenia mobilne, Łukasz Wejchert, założyciel grupy Dirlango, której portfolio obejmuje m.in.: JustWiFi, nowoczesny marketplace WiFi, iTaxi (aplikację do zamawiania taksówek). Wejchert jest też członkiem Rady Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Był prezesem grupy Onet, a także wiceprezesem ds. online w TVN.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.