Elżbieta Rafalska: Ważne by kobiety mogły godzić obowiązki rodzinne z zawodowymi

Niezmiernie ważne są inicjatywy zmierzające do tego, by kobiety mogły godzić obowiązki rodzinne z wyzwaniami zawodowymi - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Elżbieta Rafalska: Ważne by kobiety mogły godzić obowiązki rodzinne z zawodowymi

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

4 paź 2017 12:41


• Prawie 4 mln dzieci jest objętych rządowym programem 500 plus - powiedziała Rafalska.

• Od momentu jego uruchomienia, w kwietniu 2016 r., wydano już ponad 33 mld zł - dodała.

• Korzyści z programu 500 plus odczuły przede wszystkim rodziny wielodzietne i te o niskich dochodach - wyjaśniła.

• Rodzinom żyje się łatwiej. Mają pełne podstawy materialne ponieważ jest dobra sytuacja na rynku pracy, rosną wynagrodzenia, jest mniejsze bezrobocie - zaznaczyła.

Szefowa MRPiPS uczestniczyła w Narodowym Kongresie Rodzin, który odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. "Poza tą niezwykle ważną polityką rodzinną, której podstawy prawne tworzy rząd Prawa i Sprawiedliwości, jest niezwykle ważna ta lokalna, powiatowa, czasami gminna i miejska polityka rodzinna" - powiedziała dziennikarzom Rafalska.

W jej ocenie gminy sprawnie realizują program 500 plus, który - jak podkreśliła - będzie kontynuowany. "Dziękuję za dotychczasową dobrą współpracę i liczę na to, że w dalszym ciągu program będzie sprawnie obsługiwany. Ze strony rządowej, jeżeli chodzi o finansowanie programu, nigdy nie było żadnych opóźnień w przekazywaniu środków. Po naszej stronie jest pełne zabezpieczenie tych wydatków" - powiedziała.

Szefowa MRPiPS poinformowała, że od momentu uruchomienia programu w kwietniu 2016 roku wydano już ponad 33 mld zł. "W tym są środki na wypłatę świadczeń, ale również na obsługę tego zadania" - dodała.

Czytaj też: Rafalska: Należy ponownie złożyć wniosek o 500 plus

Jak przypomniała, do końca października wszystkie osoby, które złożą wnioski o wypłatę świadczenia 500 plus, dostaną wyrównanie za ten miesiąc. Poinformowała, że w całym kraju złożono już ponad 2,4 mln wniosków. "Średnio prawie 60 proc. wniosków z sierpnia ma już wydane decyzje. Każdego dnia wydawanych jest ponad 2 proc. nowych decyzji" - powiedziała Rafalska.

Jak podkreśliła, niezmiernie ważne są inicjatywy zmierzające do tego by kobiety mogły godzić obowiązki rodzinne z wyzwaniami zawodowymi. Dodała, że korzyści z programu 500 plus odczuły przede wszystkim rodziny wielodzietne i te o niskich dochodach. "Rodzinom żyje się łatwiej. Mają pełne podstawy materialne ponieważ jest dobra sytuacja na rynku pracy, rosną wynagrodzenia, jest mniejsze bezrobocie" - powiedziała Rafalska.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.