Dziecko przed komputerem? Rodzice nie mają nic przeciwko

0 0
Dziecko przed komputerem? Rodzice nie mają nic przeciwko
70% rodziców ocenia, że komputer jest narzędziem przydatnym w procesie uczenia się i zdobywania wiedzy. /Fot. pixabay.com

Pokolenie Z (6–12 lat) z technologią jest za pan brat. Wątpliwości budzi tylko to, że dzisiejsi rodzice za nimi nie nadążają.

Raport „Generacja Z od A do Z” wykazał, że 88 proc. dzieci korzysta z internetu codziennie. Co na to rodzice? Jak się okazuje, podchodzą do sprawy pozytywnie.

- Aż 82 proc. rodziców uważa internet za źródło wielu przydatnych informacji, a 70 proc. ocenia, że komputer jest narzędziem przydatnym w procesie uczenia się i zdobywania wiedzy – mówi Maciej Szamotulski, dyrektor zarządzający platformy edukacyjnej Squla.pl.

Co więcej, rodzice chętnie spędzają z dziećmi czas przed komputerem. Nauka online stała się wspólną, rodzinną rozrywką. Jedyne niebezpieczeństwo, które widzą dorośli, to trudność kontrolowania tego, na jakie strony internetowe wchodzą dzieci.

- Rodzice często obsługują komputer gorzej od nich. Mimo tego starają się sprawdzać, do jakich treści mają one dostęp – stwierdza ekspert.

Nowoczesna nauka

Wykorzystywanie nowoczesnych technologii popierają też nauczyciele (90 proc. badanych). Wprowadzenie internetowych gier i zabaw jako elementu lekcji dobrze wpływa na proces nauki, sprzyja zdobywaniu wiedzy, a także gwarantuje rozrywkę.

- Chcemy, by dzieci same się uczyły i wyszukiwały wiadomości, a przy tym miały dużo frajdy – zauważa ekspert. Dlatego warto, aby – zamiast grać w zwykłe gry komputerowe – korzystały z platform lub programów edukacyjnych.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.