Dzieci uczą eurodeputowanych programowania komputerowego. Hitem "Polish your English"

0 0
Dzieci uczą eurodeputowanych programowania komputerowego. Hitem "Polish your English"

Dzieci z kilku europejskich krajów, w tym z Polski, udzieliły w Brukseli eurodeputowanym lekcji programowania komputerowego. Z dużym zainteresowaniem spotkała się aplikacja "Polish your English" stworzona przez 10-letnią Polkę z Białegostoku.

W ramach II Europejskiego Tygodnia Kodowania do Parlamentu Europejskiego przyjechały dziś dzieci m.in. z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii i Polski, by udzielić europosłom symbolicznej lekcji programowania komputerowego.

Polskę reprezentowały dzieci z polskiego programu edukacyjnego "Mistrzowie Kodowania", w którego ramach uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych uczą się programowania. A także dzieci należące do klubów CoderDojo, w których wolontariusze uczą na zajęciach pozaszkolnych, jak kreatywnie wykorzystywać komputery.

Czytaj też: Ma osiem lat i zarabia miliony dzięki portalowi YouTube

10-letnia Zuzia należy do klubu CoderDojo w Białymstoku. - Stworzyłam aplikację "Polish your English" (Szlifuj swój angielski). Inspirowałam się tym, co powiedział Donald Tusk, że musi doszlifować swój angielski. Pomyślałam, że tak będzie śmiesznie, będzie fajnie i może więcej osób dołączy do CoderDojo - powiedziała PAP Zuzia.

Czytaj też: Najmłodszy prezes świata: Ma 9 lat, prowadzi cukiernię i zna się na modzie

Tusk użył sformułowania "I will Polish my English", gdy po wyborze na szefa Rady Europejskiej obiecywał dziennikarzom, że poprawi swoją znajomość angielskiego.

Jak wyjaśniła Zuzia, dzięki jej aplikacji możemy nauczyć się pisowni słówek angielskich.

- Czyli, jakbym wprowadziła słowo Zuzia, to by mi przeliterowało Z-u-z-i-a. Słowo "słońce" jest trudniejsze, gdyż w aplikacji nie ma takich znaków jak "ń". Ale chodzi o to, że uczysz się dzięki tej aplikacji literować w języku angielskim - powiedziała. Jak sama mówi, aplikacja nie jest jeszcze udostępniona dla wszystkich, ponieważ jeszcze ją udoskonala.

Maciek, który ma 8 lat, uwielbia stwarzać animacje i prezentacje. Pokazał, jak można wirtualnie pokolorować postać rysunkowego kota, sprawić, żeby się poruszał i zmieniał pozycje. Jego 10-letni brat Michał z kolei specjalizuje się w tworzeniu własnych gier. Zaprojektował grę "Tour de France".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.