Duszy artysty, idealisty czy logika - której jest najtrudniej na rynku pracy?

Amerykańska firma Truity Psychometrics sprawdziła, w jaki sposób poszczególne typy osobowości decydują o naszym statusie na rynku pracy. Wykorzystując wskaźnik MBTI , analitycy wskazali, które z 16 typów osobowości sprzyjają bezrobociu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duszy artysty, idealisty czy logika - której jest najtrudniej na rynku pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm/mat.pras.

14 sie 2015 9:58


Jak wynika z raportu Personality type and employment status, tzw. „artyści”, a więc osoby z typem osobowości ISFP, są najbardziej narażone na bezrobocie. W tej grupie 8,1 proc. respondentów zadeklarowało, że obecnie nie posiada pracy. Może to wynikać z dużej niezależności, nieprzewidywalności i trudności w dostosowaniu się do sztywnych ram czasowych.

Lepiej twardo stąpać po ziemi?

Duże ryzyko wystąpienia bezrobocia dotyczy również tzw. „idealistów” (INFP) i „logików” (INTP), gdzie odsetek bezrobotnych wyniósł odpowiednio 7,9 proc. i 7,7 proc. Na przeciwnym biegunie znaleźli się tzw. „dyrektorzy” (ENTJ) i „administratorzy” (ESTJ), gdzie odsetek osób pozbawionych pracy oscyluje wokół 3 proc.

Ich korzystniejsza sytuacja na rynku pracy wiąże się prawdopodobnie z ich dużą wydajnością i determinacją w osiąganiu celów.

 

Sedlak&Sedlak.jpg Sedlak&Sedlak.jpg

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.