Drogi bałagan na firmowym biurku

0 0
Drogi bałagan na firmowym biurku

Bałagan w papierach i na biurkach pracowników powoduje straty, które światowe koncerny szacują na 15-20 proc. swojego budżetu w skali roku – podaje „Gazeta MSP”.

Przeciętny pracownik biurowy spędza średnio 4 tygodnie rocznie na szukaniu zagubionych dokumentów - dodaje „Gazeta MSP". Gdy już coś zgubi i nie potrafi odnaleźć, postanawia ponownie opracować dany dokument. W ten sposób powstają niepotrzebne duplikaty, a czas zostaje zmarnowany.

Pieniądze „znikają" również dzięki niepotrzebnym odsetkom, które pojawiły się w wyniku zagubienia faktur. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze koszt papieru, bowiem przeciętny pracownik tworzy do 19 kopii tego samego dokumentu - podaje „Gazeta MSP".

W ankiecie przeprowadzonej przez „Gazetę MSP" wśród zaprzyjaźnionych z gazetą przedsiębiorców, okazuje się, że większość z nich w ogóle nie przykłada uwagi do „biurkowego bałaganu" oraz nie ma świadomości wpływu porządkowania papierów na budżet firmy.

Niektórzy jednak ufają ściśle ustalonym regułom archiwizacji tradycyjnej i elektronicznej. Obawiają się jedynie strat finansowych w możliwości przedostania się ściśle poufnych informacji do ogólnodostępnego obiegu. Znaleźli się również tacy przedsiębiorcy, którzy uważają, że kontrolowanie porządku na biurkach to obniżanie poziomu samopoczucia pracowników - dodaje „Gazeta MSP".

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.