Dress code w upalne dni wykańcza menedżerów?

0 0
Dress code w upalne dni wykańcza menedżerów?

Menedżerowie powinni dbać o biznesowy ubiór bez względu na porę roku. Tymczasem niektórzy z nich nawet nie znają podstawowych zasad dress codu.

Menedżerowie kładą nacisk na to, by pracownicy dzięki odpowiedniemu strojowi dbali o wizerunek. Wprowadzają dress code dla kadr, a często powinni zacząć od siebie.

– Nie chodzi o to, by nosić najlepsze garnitury i drogie zegarki, bo to może odstraszyć klientów i pracowników. Menedżer po prostu powinien ubierać się schludnie, a elegancja ma być dostosowana do standardów organizacji i specyfiki pracy – podkreśla Janusz Lichtarski, ekspert z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który prowadzi szkolenia dla pracodawców.

Zachowanie dobrego smaku i biznesowego stylu może być jednak trudne, szczególnie latem, gdy żar leje się z nieba. Czy menedżerowie mogą sobie pozwolić wtedy na odrobinę luzu?

– Zależy to od planów na dany dzień. Jeżeli szykuje się spotkanie biznesowe na wysokim szczeblu, to menedżera zawsze obowiązuje styl formalny, czyli pod krawatem i w garniturze – wyjaśnia Aneta Wabińska, doradca ds. wizerunku w biznesie. – Całość może być utrzymana w nieco jaśniejszej tonacji z uwagi na aurę. Wykluczone są jednak pastelowe kolory i rozbielone szarości, bo to wygląda nieprofesjonalnie.

Jak podkreślają eksperci, bez względu na porę roku w ubiorze menedżera niedopuszczalne są kolory zielony, beżowy czy łososiowy.

– Kobiety powinny ubierać się z kolei tak, by ich strój delikatnie podkreślał kobiecość, ale nie seksualność. Żadnych krzykliwych sukienek w kwiaty czy esy-floresy. Tkanina powinna być jednobarwna, a kolory stonowane. Latem w grę wchodzi np. sukienka o prostym kroju i jednolitej tkaninie w odcieniu stonowanego różu – dodaje Wabińska.

W upalne dni najlepiej sprawdzają się tkaniny naturalne: przewiewna bawełna, jedwab czy delikatna wełna, która przepuszcza powietrze. Ta ostatnia idealna jest w dla garniturów. Dla pań ratunkiem są garsonki w jasnych kolorach.

– Lepiej jednak wystrzegać się lnu, bo owszem, jest to materiał casualowy, ale nieodpowiedni na spotkania biznesowe. Radzę też zrezygnować z poliestru, który po prostu grzeje – mówi Małgorzata Kosiak, doradca wizerunku w biznesie.

Takie wskazówki mogą wprawdzie pomóc w poprawie komfortu pracy. Są jednak zasady dress codu, które powinny być podstawą, jeżeli chodzi o ubiór menedżerów. Tymczasem wielu z nich lekceważy je lub nawet nie zna.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.