Czy wciąż warto wysyłać pracowników na wyjazdy integracyjne?

Plaże słonecznej Hiszpanii oraz Paryż. Te miejsca Grupa Kapitałowa Specjał z branży FMCG uznała jako najlepsze dla zorganizowania wyjazdu integracyjnego dla swoich pracowników. Choć na zagraniczne wyprawy pozwolić mogą sobie tylko najbogatsi, to idea wspólnej zabawy i szkoleń cały czas jest na topie. Polskie firmy chętnie organizują wyjazdy poza miasta, gdzie jest zieleń, cisza i spokój.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy wciąż warto wysyłać pracowników na wyjazdy integracyjne?

PODZIEL SIĘ


Autor: Katarzyna Domagała-Szymonek

www.pulshr.pl

19 lip 2017 14:50


• Pracodawcy są w stanie sporo zapłacić, by zmotywować swoich podwładnych do lepszej pracy. 

• Jednym ze sposobów są wyjazdy integracyjne, na których mają się nie tylko lepiej poznać, ale też zdobyć umiejętności przydatne w pracy. 

• Najpopularniejsze kierunki? Polska, ale ta cicha, spokojna, zielona, oddalona od miasta. 

 

Słońce, plaża i wspaniała atmosfera. - Wycieczka do Hiszpanii była bardzo udana. Na początku prawie nikt się nie znał, a na koniec wszyscy mówiliśmy sobie po imieniu. Integrację uważam za satysfakcjonującą – pracownicy Grupy Kapitałowej Specjał po powrocie z kilkudniowego wyjazdu integracyjnego do Hiszpanii nie kryli zadowolenia. Krótką relację oraz pamiątkowe zdjęcia z kilkudniowego wyjazdu firma zamieściła na swojej stronie internetowej. Wyjazd na jaki na początku czerwca wybrała się grupa ponad 30 osób z jednej z największych polskich firm miał pomóc w integracji i lepszym poznaniu się pracowników, którzy - jak to bywa w wielu firmach - nieraz choć każdego dnia spędzają obok siedem - osiem godzin, nie wiedząc nic o sobie.

Firmy w ten sposób chcą nie tylko dać coś pracownikom, ale też zyskać coś dla siebie. Co dokładnie? Zmotywowanych i kreatywnych ludzi, którzy doceniają pracę w firmie, potrafią działać w zespole i harmonijnie ze sobą współpracować. Chcą, by grupa stała się zespołem. Co ciekawe dwie największe branże, które najchętniej chcą się integrować poza murami zakładu pracy to farmaceuci oraz bankowcy.

Choć boom na różnego rodzaju wyjazdy integracyjne miał miejsce na przełomie XX i XXI wieku, to wizja tych korzyści powoduje, że pracodawcy nadal nie szczędzą pieniędzy, aby zapewnić moc wrażeń swoim podwładnym. - Pracodawcy chcą wyciągnąć ludzi z miast, gdzie siedzą za biurkami. Najczęściej szukają miejsc w Polsce, które leżą gdzieś na odludziu, są zielone i spokojne – mówi Kamil Tomaszek z firmy Projekt Efektywny, która każdego roku organizuje około 200 tego typu integracji. Z ich obserwacji wynika, że około 60 – 70 proc. firm wyjeżdża integrować się w malownicze zakątki Polski. Na topie są Mazury, Karkonosze, Beskid Śląski czy Żywiecki, ale też Trójmiasto. – Coraz popularniejszy staje się też Dolny Śląsk – dodaje Tomaszek.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Tomek 2017-08-03 13:52:24

Uważam że jak najbardziej wyjazdy dużo swobody dają i możliwości pogadania z osobami z pracy poza nią. Na pewno pracownik taki też lepiej obowiązki wykonuje. Mój szef np. dba byśmy przynajmniej raz w roku gdzieś pojechali. We wrześniu jedziemy do Leszna do tunelu aerodynamicznego. Podobno każdy kto zechce będzie mógł tam polatać

IMHO 2017-07-20 07:33:58

Mnie motywują pieniądze. Jak będzie mnie stać to pojadę na wczasy gdzie będę chciał.