Czego i gdzie szukają top menedżerowie w sieci? Oto najnowsze dane

0 0
Czego i gdzie szukają top menedżerowie w sieci? Oto najnowsze dane
Największym zainteresowaniem menadżerów wysokiego szczebla cieszą się strony organizacji publicznych. /Fot. Flickr, Ministerio TIC Colombia, CC2.0

Według danych Gemiusa menadżerowie wysokiego szczebla chętnie odwiedzają strony rządowe i związane z tematyką finansową, ale także te z poradami na temat codziennego życia.

Jak wynika z wrześniowych danych Gemiusa w rankingu TOP 10 stron WWW z największym udziałem menadżerów wysokiego szczebla, znajdują się strony organizacji publicznych. Największym zainteresowaniem cieszą się Men.gov.pl (14 proc. odwiedzających stronę to przedstawiciele analizowanej grupy), Ceidg.gov.pl (12 proc.) oraz Sejm.gov.pl (10 proc.).

Ubezpieczenia i hosting

Analizowana grupa stanowi także stosunkowo wysoki odsetek użytkowników na stronie Pzu.pl (12 proc.), zawierającej oferty ubezpieczeń. Menadżerowie chętnie korzystają też z usług oferowanych przez serwis Dropbox.com (8 proc.) – platformę umożliwiającą tworzenie kopii zapasowych danych i dzielenie się plikami.

Wśród użytkowników serwisów informacyjnych z zakresu finansów i prawa także znajduje się wielu menedżerów wysokiego szczebla.

Tu wyróżniają się Gofin.pl oraz Abc.com.pl (8 proc. użytkowników odwiedzających te strony to osoby zajmujące stanowiska menadżerskie). Gofin.pl porusza przede wszystkim tematykę finansową i księgową. Strona Abc.com.pl zawiera natomiast najnowsze wiadomości biznesowe, akty prawne i informacje o ubezpieczeniach i podatkach.

Wśród stron, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem menadżerów, znajduje się również wyszukiwarka internetowaalhea.com (8 proc.).

Porady i podróże

W TOP 10 stron WWW z wysokim udziałem menadżerów wśród użytkowników znalazł się także serwis turystyczny i rezerwacyjny Trivago.pl (7 proc.), ułatwiający planowanie podróży służbowych i rezerwację biletów oraz hoteli. Chętnie odwiedzany jest także serwis 101rad.pl (7 proc.). Znaleźć w nim można min. porady z zakresu psychologii, pielęgnacji i kulinariów.

*Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego w sposób ciągły od ponad 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Ja też korzystam z BookApartu, czasem z bookingu i trivago, bardzo przydaję się takie strony.
  • kiedy trzeba wysłać pracowników w delegacje często przydaje się też serwis Bookapart

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.