Coraz więcej Polaków próbuje sportów ekstremalnych

Miłośników sportów ekstremalnych w Polsce przybywa z roku na rok.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz więcej Polaków próbuje sportów ekstremalnych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

14 paź 2014 14:33


Jak wynika z badań Emotivo, miłośnikami sportów ekstremalnych są ludzie niezwykle chłonni na przyrost adrenaliny, uwielbiający mocne wrażenia. Co więcej potrafią wykorzystać strach do tego, by podwyższyć poziom swojego pobudzenia, dzięki któremu osiągają stan euforii. Dla miłośników sportów ekstremalnych ryzyko jest niezbędnym elementem do osiągnięcia szczęścia.

Moda na sporty ekstremalne, których uprawianie wydaje się, iż ze zdrowiem nie mają nic wspólnego dotarła do Polski z Zachodu. W postrzeganiu społecznym sporty ekstremalne są zbędnym ryzykiem, balansowaniem na granicy ludzkiej wytrzymałości. Mimo to dyscyplin sportów ekstremalnych wciąż przybywa i z roku na rok rośnie liczba poszukiwaczy mocnych wrażeń.

Czytaj też: Uprawiaj sport i zmień płeć. Firma zapłaci

Z sondy przeprowadzonej przez serwis prezentmarzen.com wynika, że aż 84 proc. Polaków uprawia w ogóle sport, z tego 36 proc. regularnie. Większość Polaków, bo aż 70 proc. robi to dla zdrowia, 61 proc. dla przyjemności, a 47 proc. dla lepszego samopoczucia, żeby odreagować stres i być w dobrej formie, jak potwierdzają wyniki badania „Aktywność fizyczna Polaków” zrealizowanego przez CBOS.

Rosnąca świadomość potrzeby aktywności ruchowej do zachowania dobrej formy powoduje, że Polacy chętniej uprawiają różne dyscypliny sportu. Zdecydowanie najbardziej popularna jak wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS w 2013 roku jest jazda na rowerze (51 proc.), a na drugim miejscu pływanie (28 proc.). Inne stosunkowo popularne formy rekreacji to: bieganie (18 proc.) i turystyka piesza (16 proc.).

Czytaj też: Chcesz zmotywować i zmniejszyć stres pracownika? Kup mu rower

Obok obarczonych niskim ryzykiem różnych form standardowej aktywności fizycznej rośnie w Polsce również popularność sportów ekstremalnych. Jak wynika z danych serwisu prezentmarzen.com w okresie ostatnich 6 miesięcy br. wzrosła o ponad 30 proc. liczba usług związanych z realizacją sportów ekstremalnych. Wśród miłośników mocnych doznań dominują 3 kategorie dyscyplin: za kierownicą (32 proc.), w powietrzu (24 proc.) oraz w wodzie (18 proc.).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.