Conrado Moreno: Praca w Lotto to prawdziwa szkoła zawodu

Dla Conrado Moreno bycie prezenterem Studia Lotto to przede wszystkim sposób na doskonalenie umiejętności zawodowych. Po pięciu latach pracy wciąż towarzyszy mu stres.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Conrado Moreno: Praca w Lotto to prawdziwa szkoła zawodu

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria

22 sty 2016 12:57


Do grona prowadzących losowania w Studiu Lotto Conrado Moreno dołączył w kwietniu 2011 roku. Zaczynał od strony internetowej Totalizatora Sportowego, a niecały miesiąc później pojawił się także na antenie TVP. Prezenter twierdzi, że przez minione pięć lat w roli Pana Lotto nauczył się bardzo wiele o pracy na wizji.

Stres wciąż jest

– Pracuję w studio Lotto od ponad pięciu lat jako jeden z prezenterów. To dla mnie przede wszystkim ogromny warsztat pracy, szkoła zawodowa – mówi Conrado Moreno.

Program Studio Lotto nadawany jest codziennie na antenie TVP Info. Każde wydanie, trwające ok. 10 minut, prowadzą dwie osoby. Conrado Moreno twierdzi, że choć pojawia się na antenie na krótko, to każdemu programowi nadal towarzyszy dość duży stres. Twierdzi, że zawsze musi być perfekcyjnie przygotowany na różne sytuacje, które mogą mieć miejsce podczas programu nadawanego na żywo.

– Świadomość, że przed telewizorami zasiadają ludzie, którzy czekają na ten uśmiech swojego szczęścia, daje bardzo duże poczucie obowiązku, ale też jest pewną presją – mówi Conrado Moreno.

W Hiszpanii też grają

Ojciec Conrado Moreno jest Hiszpanem, a matką Polka. Prezenter urodził się w Madrycie i całe dzieciństwo spędził w ojczystym kraju swojego ojca. Dopiero w wieku 12 lat wraz z rodziną przeprowadził się na stałe do Polski. Zaznacza, że w Hiszpanii loteria jest równie popularna jak w Polsce i stanowi istotny element życia Hiszpanów.

– Ludzie grają od wielu lat. Proszę sobie wyobrazić, że ta narodowa loteria w Hiszpanii ma miejsce nieprzerwanie od XVIII wieku – mówi Conrado Moreno. 

W gronie prowadzących Studio Lotto znajduje się obecnie osiem osób. Oprócz Conrado Moreno są to m.in. Maria Zwierzyńska, Janusz Laskowski, Magda Mergiel i Renata Molenda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.