Co piąta miliarderka pochodzi z Azji

Dynamicznie rośnie liczba kobiet, które mogą pochwalić się miliardowym majątkiem. Współczynnik wzrostu w ich przypadku wyniósł 6,6, a w przypadku mężczyzn jedynie 5,2.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co piąta miliarderka pochodzi z Azji

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

22 gru 2015 9:45


Na przestrzeni ostatnich 10 lat najszybszy przyrost kobiet - miliarderek był w Azji. Ich liczba wzrosła 8,8-krotnie z 3 do 25. Dla porównania, w przypadku Europy odnotowano wzrost o 2,7 (z 21 do 57), a w Stanach Zjednoczonych 1,7, z 37 do 63 - wynika z raportu "Zmienne twarze miliarderów" przygotowanego przez UBS i firmę doradczą PwC.

Kobiety miliarderki

Miliarderki z Azji stanowią niemal jedną piątą światowej populacji miliarderek i są zdecydowanie młodsze niż ich odpowiedniczki w innych regionach świata. Inaczej niż w przypadku Azji, w Europie i Ameryce kobiety w większości dysponują wielopokoleniowym majątkiem (93 proc. w Europie, 81 proc. w Stanach Zjednoczonych). Odgrywają one jednak w rodzinach znacznie ważniejsze role niż w poprzednich pokoleniach.

Z raportu UBS i PwC wynika, że połowa miliarderów z 1995 w ciągu ostatnich 20 lat utraciła ten status. Z kolei ci, którym udało się go utrzymać, znacznie powiększyli majątek. Konsumpcja i handel detaliczny, technologie i usługi finansowe to dominujące gałęzie przemysłu, odpowiadające dwóm trzecim całkowitego majątku miliarderów, którzy dotrwali do dzisiaj. Przemysł, nieruchomości oraz przemysł zdrowotny to sektory, w których miliardowe majątki okazały się być najmniej trwałe.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PwC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.