Ciężka choroba nauczyła ją żyć

0 0
Ciężka choroba nauczyła ją żyć

Magda Prokopowicz była ikoną zaciekłej walki z rakiem. Otwarcie mówiła: choroba nauczyła ją żyć. - Rak to nie wyrok, tylko wyzwanie, a w trakcie choroby niektórzy odkrywają prawdziwy sens życia - mówi w wywiadzie dla iWoman.pl Alicja Mrowińska, autorka książki "Magda, miłość i rak".

„Zapach wiosny jest obłędny, drzewa już prawie kwitną, ptaki szaleją. Siedzę na ławce w parku i wsłuchuję się w ciszę z tysiącami dźwięków. Tak bardzo kocham życie" - te słowa Magda Prokopowicz napisała niedługo przed śmiercią, po ośmiu latach walki z nowotworem. To nie brzmi jak wpis osoby, która wie, że jej życie dobiega końca.

- Magda chwytała każdą chwilę, potrafiła się nią cieszyć. Miała gorsze dni, chwile załamania, ale nigdy nie zrezygnowała z życia. Tak naprawdę dopiero w chorobie prawdziwie się na nie otworzyła. Myślę, że to wymaga ogromnej odwagi - opowiada Alina Mrowińska iWoman.pl.

Na swoim blogu, który prowadziła do samego końca pisała: „Dobrze, że to mnie spotkało". Rak jej wiele zabrał, ale też dał jej siłę, zgubiła większość lęków. Uporządkowała siebie, swoje emocje, niezałatwione sprawy z przeszłości. Uporała się ze śmiercią rodziców. Pisała: „Gdyby nie rak, nie przeżywałabym życia tak w pełni".

Jak to możliwe, że w ciężkiej chorobie uczymy się cieszyć życiem? Magda Prokopowicz o chorobie dowiedziała się w wieku 27 lat. To nie przeszkodziło jej jednak wyjść za mąż, urodzić dziecko i... być szczęśliwą. - Choroba wyzwoliła w niej nadludzką siłę - tłumaczy w rozmowie z iWoman.pl Alina Mrowińska. - Magda uświadomiła sobie oczywistą prawdę, że dzisiejszy dzień może być tym ostatnim, że trzeba docenić to, co się ma. Bo jesteśmy tu tylko przez chwilę. Wszyscy jesteśmy przechodniami - to jej słowa - mówi autorka książki, o której pisze iWoman.pl.

Założycielka fundacji Rak'n'Roll, pomysłodawczyni akcji "Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi" niezwykle trudne doświadczenia przekuła w mądrość, którą chciała przekazać innym. - Któregoś wieczoru dostałam od Magdy maila. Pisała, że chciałaby, żeby nasza książka nie była jedną z wielu. „Ona ma dać ludziom siłę i nadzieję, nie tylko chorym na raka, ale wszystkim, którzy zmagają się z jakimiś problemami, którym ciężko jest żyć". Marzyło jej się, żeby to była taka książka, która leży obok łóżka i do której zawsze można sięgnąć, kiedy jest źle. I uśmiechnąć się, że życie jest piękne. Mimo wszystko.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.