RynekSeniora.pl

Chcesz na emeryturze dostawać 50 proc. obecnych zarobków? Pracuj do 82 roku życia

0 0
Chcesz na emeryturze dostawać 50 proc. obecnych zarobków? Pracuj do 82 roku życia
Organizatorzy forum w Davos pytali ekspertów o skutki wydłużania się życia. (Fot. Αλέξης Τσίπρας Πρωθυπουργός της Ελλάδας/Flickr.com)

Średniowieczny Europejczyk dożywał przeciętnie 28 lat, a trzydziestoparolatek uważany był wówczas za starca. W XIX wieku w wyniku postępu technologicznego ludzkie życie znacznie się wydłużyło. Czy tę granice można przesunąć np. do 150 lat? Jakie to przyniesie skutki?

Organizatorzy Światowego Forum Ekonomicznego w Davos 2016 (20-23 stycznia) zadali te pytania m.in. noblistce i biolożce Elizabeth Blackburn (USA) oraz analityczce rynku pracy z London Business School Lyndzie Gratton (Wielka Brytania).

Elizabeth Blackburn stwierdziła, że osiągnięcie wieku 150 lat nie jest czymś niemożliwym. Ludzkość będzie robiła coraz większe postępy, jeżeli chodzi o sterowanie długością życia, a kluczową rolę w tym procesie ma odegrać nauka z obszaru genetyki.

Z kolei Lynda Gratton wyraziła opinię, że jeżeli współczesny człowiek chce na emeryturze dostawać 50 proc. swoich obecnych zarobków, powinien być aktywny do ok. 79-82 r.ż., a przy tym w razie potrzeby potrafić szybko się przebranżowić.

Więcej tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.