Były premier Włoch będzie pracował w schronisku lub stajni?

0 0
Były premier Włoch będzie pracował w schronisku lub stajni?

- Prawomocnie skazany za oszustwa podatkowe były premier Włoch Silvio Berlusconi mógłby przejść resocjalizację zajmując się psami, kotami, kozami i końmi. Taką propozycję formy odbywania kary przedstawiło włoskie Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt i Środowiska (Aidaa).

10 kwietnia sąd w Mediolanie ma zadecydować o tym, w jaki sposób 77-letni przywódca ugrupowania Forza Italia odbędzie karę 9 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa podatkowe w jego telewizji Mediaset. Berlusconi został w sierpniu zeszłego roku prawomocnie skazany na 4 lata więzienia, ale nie odbędzie tej kary ze względu na swój wiek. Ponadto większość tej kary podlega amnestii. Pozostały mu trzy kwartały resocjalizacji przez prace społeczne pod nadzorem opiekuna - wychowawcy, lub w areszcie domowym.

Na trzy dni przed kluczowym dla przyszłości Berlusconiego posiedzeniem sądu zaproszenie dla niego skierował prezes włoskiego Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt i Środowiska Lorenzo Croce. Wyraził on gotowość udzielenia mu gościny w jednej z jego placówek. Przypomniał, że organizacja dysponuje miejscami w swych oddziałach dla osób skazanych, które odbywają wyrok pracując społecznie.

"Mamy gotowy pełny program zajęć, który pomoże byłemu premierowi zdobyć nowe kwalifikacje i przejść resocjalizację"- zapewnił Lorenzo Croce, cytowany przez agencję Ansa. Kierowane przez niego stowarzyszenie powiadomiło mediolański sąd o tym, że dysponuje miejscem dla byłego premiera w schronisku dla psów i kotów w Brindisi, w Apulii, na południu Włoch albo w stajni w Umbrii, gdzie hazardziści wychodzą z uzależnienia od gier zajmując się końmi.

Delegacja stowarzyszenia zapowiedziała, że uda się 10 kwietnia do sądu w Mediolanie, który zadecyduje o dalszym losie Silvio Berlusconiego. Nie wyklucza się, że sędziowie wezmą pod uwagę wielokrotnie deklarowaną przez niego troskę o psy. Niedawno apelował on do swych zwolenników, by zaopiekowali się psami ze schroniska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.