Biel jest passe. Personel medyczny coraz bardziej kolorowy

0 0
Biel jest passe. Personel medyczny coraz bardziej kolorowy
Nie ma przepisów, które regulują, jaki kolor ubrań ma obowiązywać w szpitalu (fot.fotolia)

Zielony, niebieski, granatowy, a nawet różowy i czerwony to kolory służbowych ubrań, w jakich chodzi personel medyczny w szpitalach w Łodzi. Lekarze i pielęgniarki odchodzą od tradycyjnych białych fartuchów.

Jak podaje Express Ilustrowany, nie ma przepisów, które regulują, jaki kolor ubrań ma obowiązywać w szpitalu.

- Biały kolor chyba najbardziej kojarzy się ze szpitalem, chorobami i cierpieniem - mówi Monika Michalak, naczelna pielęgniarka Szpitala im. Pirogowa w Łodzi.

- Pastelowe kolory służbowych ubrań są bardziej energetyzujące, wesołe i przyjazne dla pacjentów. Pozytywnie działają na psychikę chorego - dodaje.

W szpitalu im. Pirogowa lekarze i pielęgniarki noszą służbowe ubrania w różnych kolorach m.in. błękitnym, zielonym, różowym, granatowym, chociaż nada dominuje biel. Każdy pracownik raz na dwa lata otrzymuje nowy służbowy strój. Kupuje się około 900 kompletów składających się ze spódnicy i żakietu lub spodni i żakietu albo marynarki.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM w Łodzi kolory ubrań personelu medycznego też są różne. W ten sposób pacjenci mogą odróżnić poszczególne oddziały. Na przykład w izbie przyjęć tego szpitala personel nosi czerwone ubrania. Kolor ten kojarzy się z ratownictwem medycznym.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Pracowałam w jednym z wyżej wymienionych szpitali przez 10 lat i przez cały ten okres otrzymałam 2 komplety ubrań. Gdyby nie ubrania kupowane z własnych funduszy za pewne pięknie, by wyglądali pracownicy ochrony zdrowia noszący przez 2 lata jeden strój, który przysługuje im od pracodawcy (oczywiście białe mundurki prane po każdym dyżurze prezentowałyby się śnieżnobiałym odcieniem :P

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.