Biedronka zachęca pracowników do profilaktyki zdrowotnej

0 0
Biedronka zachęca pracowników do profilaktyki zdrowotnej

Trwa 10. edycja programu edukacyjnego skierowanego do pracowników Jeronimo Martins Polska „Razem zadbajmy o zdrowie”. W tym roku odbywa się pod hasłem "Każdy z nas ma powody, żeby badać się regularnie" i ma na celu zachęcanie do profilaktyki zdrowotnej, poszerzania wiedzy w tym zakresie oraz propagowania jej wśród rodziny i przyjaciół. W ramach programu zaproszenia do udziału trafiły do ponad 47 tys. pracowników Biedronki.

Program „Razem zadbajmy o zdrowie", realizowany przy współpracy z Polskim Komitetem Zwalczania Raka, umożliwia wszystkim pracownikom sieci Biedronka poszerzenie wiedzy o samych badaniach, ich celu i sposobie przeprowadzenia, z możliwością skorzystania ze specjalistycznych badań, pozwalających na zapobieganie i wczesne wykrycie groźnych chorób. W ramach programu od 2005 roku w ręce pracowników trafiło ponad 200 000 kompletów materiałów informacyjnych z zaproszeniami na badania, a tylko w 2013 roku przebadało się ponad 4 500 pracowników.

Badania dla kobiet obejmują mammografię, USG piersi, cytologię, morfologię i konsultacje ginekologa i internisty. Z kolei mężczyźni każdego roku mogą przeprowadzić kompleksowe badania analityczne, USG jamy brzusznej, EKG, diagnostykę prostaty oraz konsultację internistyczną.

Dla dodatkowego zachęcenia jak największej liczby pracowników do udziału w badaniach, w sklepach, centrach dystrybucyjnych i biurach odbywa się kampania edukacyjna. Po raz kolejny jej bohaterami są pracownicy: Ewa Papiernik, sprzedawca-kasjer w Biedronce w Pasłęku, Krzysztof Kacprowski, inspektor BHP w Koszalinie oraz Bartosz Siewert, magazynier w Centrum Dystrybucyjnym w Kostrzynie. W tegorocznej edycji dzielą się powodami, dla których badają się regularnie i dbają o swoje zdrowie. W ramach kampanii do pracowników trafiają edukacyjne ulotki, plakaty oraz materiały w magazynie „Nasza Biedronka", z których mogą dowiedzieć się o programie i jego celach. We wszystkich materiałach zawarte są także informacje zachęcające do rozmów z bliskimi o regularnej profilaktyce i przekazywania im materiałów edukacyjnych.

Sieć sklepów Biedronka jako odpowiedzialny członek społeczeństwa dba o edukację nie tylko swoich pracowników, ale także klientów. Codziennie sklepy Biedronka odwiedza 3,5 mln klientów, dla których przygotowano ulotki edukacyjne na temat badań profilaktycznych, plakaty i billboardy oraz materiały dostępne w prasie ogólnopolskiej zachęcające do troski o zdrowie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.