Barman skazany za zachęcanie klienta do picia alkoholu

Sąd uznał barmana winnego śmierci klienta, który wypił 56 kieliszków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Barman skazany za zachęcanie klienta do picia alkoholu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

29 maj 2015 15:00


Sąd we Francji uznał barmana za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci klienta, który za jego zachętą wypił 56 kieliszków alkoholu. Mężczyzna został skazany na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu i roczny zakaz pracy za barem - podały w czwartek media.

W październiku ubiegłego roku 56-letni Renaud Prudhomme w towarzystwie córki i przyjaciół przyszedł do baru w Clermont-Ferrand, w środkowej części Francji, gdzie próbował pobić rekord lokalu w liczbie wypitych kieliszków alkoholu. Po wypiciu 56 został odwieziony do domu, a później do szpitala, gdzie zmarł następnego dnia.

Barman zachęcał klienta do picia

Barman Gilles Crepin przyznał, że zachęcał mężczyznę do picia, wywieszając na tablicy w barze listę dotychczasowych rekordzistów.

Czytaj też: Jak sprawdzić czy pracownik jest pijany?

Po ogłoszeniu wyroku prawnik barmana zapowiedział apelację. Podkreślił, że Prudhomme od dawna cierpiał na problemy z oddychaniem i nadużywał alkoholu. "Nie możemy wymagać, żeby każdy klient kupujący alkohol przedstawiał barmanowi swoją historię chorób" - powiedział adwokat.

Z kolei prawniczka reprezentująca córkę Prudhomme'a przekazała, że rodzina zmarłego "z ulgą" przyjęła nałożony na Crepina zakaz pracy w barze. "Chcemy przypomnieć, że niezgodne z prawem jest podawanie alkoholu klientom w zaawansowanym stanie nietrzeźwości" - zaznaczyła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.