Awanse, nagrody, podwyżki - wszystko zostaje w rodzinie

- CBA bada liczne nieprawidłowości, m.in. nepotyzm w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wykryła je Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Awanse, nagrody, podwyżki - wszystko zostaje w rodzinie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

7 lut 2014 9:05


Powiązane ze sobą osoby, które się awansują, rozdają sobie nagrody i publiczne pieniądze, zatrudniają według klucza towarzyskiego, żerują na posadach państwowych. Taki obraz wyłania się z całości raportu KPRM, do jakiego dotarła  - "Rzeczpospolita", a którego część opisała "Gazeta Polska".

We wnioskach ogólnych kontrolerzy punktują, iż potwierdzono m.in. nieuregulowanie kwestii zatrudniania w Agencji, brak wystarczających mechanizmów zapobiegających nepotyzmowi i kumoterstwu, faworyzowanie Fundacji FAPA, sfinansowanie spotów reklamowych z udziałem ministra rolnictwa i prezesa ARiMR - relacjonuje "Rz".

ARiMR znalazła się pod lupą po aferze taśmowej, która ujawniła praktyki ludowców w spółkach i agencjach państwowych - przypomina dziennik.

KPRM podaje, że po zakończonej kontroli przekazała sprawę do CBA, które skierowało do prokuratora generalnego pisemne zawiadomienie o przestępstwie. Z uwagi na to zawiadomienie publikacja wyników kontroli została wstrzymana - dodaje Kancelaria.

KPRM relacjonuje też, że w sierpniu 2013 r. szef ARiMR poinformował o działaniach podjętych w celu usunięcia nieprawidłowości. Sama ARiMR zapewnia, że wypełniła wszystkie zalecenia.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

s 2015-09-01 17:40:07

Niestety ale sami jesteśmy sobie winni, że dajemy się rzxądzić tej halastrze z PSL-u. Oni dają podwyżki tylko tym z PSL-u co można przecież sprawdzić. Od 2009 roku normalni pracownicy nie tylko nie mieli podwyżek ale zamrożono płace.

AC 2015-02-09 21:56:29

Mija rok i dalej nic, w BP awanse dostają pracownicy "po znajomości" kierownika/zastępcy itp. co za tym idzie podwyżki, natomiast pracownikom spoza kręgu "wiernych" co roku się wciska kit, że podwyżek nie ma. Brak możliwości awansu kierownicy rekompensują swoim ludzikom premiami, które przecież sami rozdzielają...