Austriacka poczta chroni listonoszy zaopatrując ich w psie przysmaki

0 0
Austriacka poczta chroni listonoszy zaopatrując ich w psie przysmaki
Austriacka poczta zamawia 10 ton psich łakoci rocznie (fot.pixabay.com)

Listonosze będą zaopatrywani w psie przysmaki. - To sposób na chronienie ich przed psami, które zbyt poważnie podchodzą do obowiązku strzeżenia swoich domów - wyjaśnia rzecznik Oesterreichische Post Kurt Obermann.

Austriacka poczta zaczęła zaopatrywać swoich listonoszy w psie przysmaki, by pomóc im w sytuacji, gdy korespondencję muszą dostarczyć do domu strzeżonego przez niezbyt przyjaznego psa. Zadowoleni są zarówno roznosiciele poczty, jak i właściciele czworonogów.

Rzecznik Oesterreichische Post Kurt Obermann wyjaśnił, że wydawanie listonoszom psich przysmaków to sposób na chronienie ich przed psami, które "zbyt poważnie podchodzą do obowiązku strzeżenia swoich domów". W ubiegłym roku ugryzionych zostało w Austrii 47 listonoszy.

"Każde ugryzienie to o jedno ugryzienie za dużo" - podkreślił Obermann.

Psy postrzegają listonosza jako wroga

Austriacka poczta wzięła się na sposób i obecnie zamawia 10 ton psich łakoci rocznie. Listonoszka Maria Stocker mówi, że dzięki noszonym w kieszeni przysmakom stała się bardzo popularna wśród psów, których domy odwiedza. "Teraz jestem znana jako pani od smakołyków, a psy zachowują się przyjaźnie, mimo że wcześniej traktowały mnie jako zagrożenie" - powiedziała Stocker.

Nowa kampania spotkała się z pozytywnym przyjęciem także wśród opiekunów czworonogów. "To dobry pomysł, chociaż w naszym przypadku łapówki nie były konieczne, bo nasz pies zawsze lubił listonosza" - mówi mieszkaniec Salzburga, cytowany przez portal informacyjny thelocal.at.

Trenerka Johanna Thurner przypomina, że psy często rzeczywiście postrzegają listonosza jako wroga. "Dla psa listonosz to ktoś, kto wkracza na ich terytorium, a następnie pospiesznie się z niego wycofuje. Psu wydaje się więc, że szczekając i warcząc, zrobił, co do niego należało" - wyjaśniła.

Thurner ocenia, że zaopatrywanie listonoszy w psie przysmaki rzeczywiście może pomóc w rozładowaniu napięcia, choć - jak zauważa - zdarzają się psy, które bardziej niż smakołykiem interesują się przyniesioną pocztą.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.