A ty o czym myślisz w drodze do pracy?

0 0

Mateusz Zaród, dyrektor kreatywny agencji Kobold PR stworzył w serwisie YouTube kanał, którego głównym bohaterem jest mapet - Mapeteusz Filczewski. Postać i filmiki mają być inspiracją z dawką przydatnych informacji, dla młodych ludzi stawiających pierwsze kroki na rynku pracy, ale także dla starszych myślących o zmianie zawodu.

- Spotykam się z problemem młodych ludzi, którzy bywają totalnie zagubieni na rynku pracy. Zupełnie nie wiedzą jak zabrać się za ścieżkę kariery. I nie chodzi tu wcale o napisanie CV. Notorycznie aplikują do nas kandydaci, którym się wydaje, że chcieliby pracować w tej branży (PR - przyp.red.), ale nie mają kompletnie wyobrażenia jak ona wygląda – wyjaśnia Mateusz Zaród, dyrektor kreatywny agencji Kobold PR oraz twórca kanału w serwisie YouTube, którego głównym bohaterem jest Mapeteusz Filczewski. - Znam też przypadki osób, które po kilkudziesięciu latach pracy mają dość swojego zawodu, jednak nie wiedzą co z tym zrobić – dodaje.

Inspiracją do zmian ma być postać Mapeteusza (skądinąd mapeta), który znudzony swoją nieciekawą pracą, postanawia odnaleźć wymarzony zawód. Bohater będzie się spotykał z przedstawicielami różnych branż, a ci opowiedzą mu "Jak zostać...?" jednym z nich. Dowie się o wymaganych kompetencjach, niezbędnych kwalifikacjach i oczywiście o wynagrodzeniu.

Jak zapowiada Mateusz Zaród, wkrótce pojawią się pierwsze odcinki przygód Mapeteusza: "Jak zostać pijarowcem", "Jak zostać twórcą gier komputerowych" i "Jak zostać instruktorem jazdy". Rodzą się już także pomysły na pozostałe części.

Póki co można obejrzeć zapowiedź cyklu "A ty o czym myślisz w drodze do pracy?" - genezę Mapeteusza.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.