700 striptizerek otrzymało pozwolenie na pracę w Szwajcarii

Ponad 700 cudzoziemek uzyskało w Szwajcarii w 2015 roku zezwolenie na pracę w charakterze striptizerek, wykorzystując po raz ostatni kontrowersyjny program, który zakończy się wraz z nowym rokiem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

700 striptizerek otrzymało pozwolenie na pracę w Szwajcarii

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 gru 2015 8:58


Szwajcaria rozpoczęła ten program w 1995 roku. Dotyczył cudzoziemek spoza Europy pragnących tańczyć w szwajcarskich kabaretach; otrzymywały one specjalne pozwolenie na pracę na osiem miesięcy w roku.

Celem programu była ochrona kobiet, które mogłyby wpaść w ręce handlarzy żywym towarem lub sutenerów.

Po dogłębnych badaniach szwajcarskie władze orzekły w 2014 roku, że program ten nie spełnił jednak swej roli, gdyż część tancerek, które otrzymały zgodę na pracę, krótko po przyjeździe do Szwajcarii zajęła się prostytucją.

Rzeczniczka szwajcarskiego Federalnego Biura Migracji potwierdziła, że program ten będzie 2016 roku oficjalnie zniesiony.

Czytaj też: Seksualne asystentki dla osób niepełnosprawnych. Taką pomoc oferują Czesi

W 2014 roku 751 kobiet otrzymało "wizę striptizerki", a w roku bieżącym - 712.

Od 2005 roku ponad 10 700 kobiet skorzystało w Szwajcarii z tego typu wiz. Najliczniejsza grupa pochodziła z Dominikany i Tajlandii; swymi zarobkami wspierała żyjące w biedzie rodziny w kraju.

Jednak przeciwnicy tego programu wskazywali na działania handlarzy i pośredników, którzy domagali się od kobiet pieniędzy za pomoc w uzyskaniu cennej wizy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.