192 tys. zł rocznie - tyle powinny zarabiać kobiety zajmujące się domem

Matka pracuje w domu jako kucharz, kierowca, ogrodnik, sprzątaczka, nauczycielka i prywatny detektyw równocześnie. Powinna zarabiać rocznie 64 tys. dol., czyli około 192 tys. zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

192 tys. zł rocznie - tyle powinny zarabiać kobiety zajmujące się domem

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 sie 2014 10:57


Jak twierdzi portal Insure.com zadanie kobiet polegające na dowiadywaniu się, co właściwie robią i planują dzieci (na przykład czy nie zamierzają zrobić czegoś niebezpiecznego) utożsamiono z zawodem prywatnego detektywa. Stąd ten domowy obowiązek ma najwyższą stawkę godzinową – jedna godzina pracy warta jest około 25 dol.

Równie wysokie wynagrodzenie kobieta otrzymałaby za zajmowanie się domowym budżetem, gdyż księgowy i rewident (według Bureau of Labor Statistics) zarabiają 25,73 dol. za godzinę.

Czytaj też: Bycie mamą nie oznacza bycia kiepskim pracownikiem. Wręcz przeciwnie

Mama zarobiłaby najwięcej na opiece nad dziećmi – 21 tys. 736 dol. rocznie, a przeznaczyłaby na tę pracę 2 080 godzin w roku. Dużą ilość czasu pochłania jej również gotowanie, a praca ta warta jest 6 952 dol. rocznie.

- W zeszłym roku wycena pracy mamy była o ponad 3 tys. dol. niższa niż w tym roku. Podane wynagrodzenie nie uwzględnia pensji z pracy poza domem - mówi Patrycja Tryka z Sedlak & Sedlak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

maja 2015-04-25 11:51:23

Nasz niestety za**** kraj nie pomyśli nigdy o matkach ,które zapracowują się .... np.w WB kobiety żyją cudownie po urodzeniu dziecka au nas to tysiąc zł i milion papierów żeby je otrzymać

Luki 2015-04-17 14:38:35

Jak zwykle tylko matki wszystko robią. A może ktoś zauważy, że ojcowie często robią większość z tych czynności w ramach równouprawnienia, ale kobieta już nie przybije gwoździa, albo nie naprawi samochodu.

M 2015-04-16 21:20:37

Nie wiem, co ta kalkulacja ma wspólnego z rzeczywistością, ale wiem, że faktycznie opieka nad dziećmi przez wiele lat może nieźle wykrzywić berecik :) Pozdrawiam wszystkie Mamy!