10 nietypowych wymówek spóźnialskich pracowników

0 0
10 nietypowych wymówek spóźnialskich pracowników
Aż 41 proc. pracodawców przyznaje, że zwolniło pracownika, który miał problemy z punktualnością/ Fot. fotolia

Trzech na dziesięciu pracowników kłamie na temat przyczyny spóźnienia. Innych ponosi wyobraźnia, a ich powody są niebanalne.

Z badania CareerBuilder wynika, że jeden na pięciu (23 proc.) amerykańskich pracowników spóźnia się do pracy co najmniej raz w miesiącu. Z kolei co siódmy (14 proc.) twierdzi, że spóźnienia zdarzają mu się co tydzień.

Trzech na dziesięciu zatrudnionych kłamie na temat powodu spóźnienia. Dlaczego? – Prawdopodobnie niektórzy kłamią na temat powodów spóźniania się do pracy, bo rzeczywiste powody mogą w ich oczach być niewystarczające, by zostały przez pracodawców usprawiedliwione. Łatwiej tłumaczyć spóźnienie niecodziennymi, czasem dramatycznymi okolicznościami, niż np. prozaicznym zaspałem – mówi Piotr Kaczmarski z Hays Poland.

Czytaj też: Wyobraźnia pracownika nie zna granic. Oto dziesięć najbardziej zdumiewających powodów nieobecności w pracy

Badania pokazują także, że nie warto się spóźniać. Aż 41 proc. pracodawców przyznaje, że zwolniło pracownika, który miał problemy z punktualnością.

Nie wszyscy jednak są tak srodzy. Jedna trzecia pracodawców nie ma nic przeciwko spóźnianiu się do pracy, jeśli nie zdarza się to zbyt często. Z kolei dla 16 proc. późniejsze rozpoczęcie pracy to żaden problem – pracownik może nadrobić stracony czas, zostając dłużej w firmie (choć w rzeczywistości robi tak tylko 59 proc. zatrudnionych).

W Polsce jest nieco lepiej. Według Instytutu Badania Opinii Homo Homini ok. 80 proc. Polaków o czasie przychodzi do pracy. Z kolei 17 proc. badanych spóźnia się raz w tygodniu.

Czytaj też: 9 najdziwniejszych zachowań kandydatów podczas rozmowy o pracę

Najczęściej powodem niepunktualności są korki drogowe (50 proc.), brak snu (30 proc.) i brzydka pogoda (26 proc.). Jeden na dziesięciu (12 proc.) pracowników spóźnia się do pracy, bo musi odwieźć dzieci do przedszkola lub szkoły. Z kolei 7 proc. winą obarcza transport publiczny.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Nie zapominając o "spotkaniu z Prezydentem" . Świetna reklama.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.