10 najbardziej poszukiwanych zawodów najbliższej dekady

"Business Insider" pokusił się o prognozę zawodów, na które do 2020 r. będzie największe zapotrzebowanie w USA. Poznajcie 10 zawodów, które na pewno opłaca się wykonywać.

Autor: jm 4 kwi 2013 9:00

REKLAMA
Wśród wytypowanych zawodów prym wiodą zawody związane z medycyną. A ta zmienia swoje oblicze i nie działa już solo. Inżynier biomedyczny to osoba o umyśle ścisłym, ciekawa funkcjonowania świata a ponadto mająca humanistyczną wizję techniki służącej podstawowym potrzebom człowieka. Bez niej projektowanie i wytwarzanie nowoczesnej aparatury diagnostycznej i terapeutycznej nie byłoby możliwe.

Puls HR Puls HR

10 najbardziej poszukiwanych zawodów najbliższej dekady


REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Dariusz 2018-02-07 10:50:48

Inżynierów jest w tej chwili sporo, a za 10 lat będzie ich jeszcze więcej także może się to przełożyć na średnie wynagrodzenie, za to społeczeństwo się starzeje i będzie potrzebowało usług związanych z opieką. Żona jeździ jako opiekunka do UK z promedica, ma własną działalność i na dzień dzisiejszy zarabia nieźle. Specjalizacja plus znajomość języka i nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, żeby się utrzymać

JogiMichu 2016-10-30 19:04:05

Wykształcenie średnie. Miałem dwa podejścia do studiów wyższych ale uczelnie nie trafiły z moimi zainteresowaniami;) Pracuję na zleceniu jako cieć, pan sprzątający, dozorca, konserwator powierzchni płaskich itp... Do tego prowadzę działalność w branży sprzątającej. Wyciągam miesięcznie jakieś 4k-5k na rękę. Jako absolwent logistyki(pierwszy nieukończony kierunek) mógłbym zarabiać w Szczecinie jakieś 3k brutto+premia. Jako absolwent marketingu i zarządzania(drugi nieukończony kierunek) mógłbym wyciągnąć jakieś 1800brutto+premia jako pracownik jednego z marketów budowlanych w Szczecinie;) Na kierowniczym stanowisku zarabiałem jakieś 2500netto(oczywiście umowa na minimalną krajową to już chyba standard....) Nie macie pleców/znajomości to robicie za psi pieniądz. Samemu trzeba działać. Zanim założyłem działalność przez rok szukałem porządnego Klienta, z którego miałbym parę groszy do pensyjki cieciucha. Udało się. Teraz spokojnie rozwijam firmę nie rezygnuję jednocześnie z etatu bo nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Nie popełniajcie mojego błędu. Nie traćcie czasu na studiowanie idiotycznych kierunków studiów!!! Albo porządna uczelnia albo samokształcenie i działanie na własny rachunek. Inaczej jak pisałem wyżej będziecie zarabiać psi pieniądz. Szkoda życia;( Pozdrawiam zaradnych.

__Adam 2014-02-21 13:44:30

Inzynier Mechanik, 34 lata, po dziennych studiach PW, wysokie kwalifikacje, 7 lat doświadczenia w zawodzie, 3 studia podyplomowe, praca pod Warszawą-zarobki 2500 brutto + premie max. 1000 brutto:(, szukam od roku pracy bo chcę zmienić, odzewu prawie wcale, na 20 wysłanych CV jak się jeden odezwie to wszystko -propozycja jak dotąd max. 4000 brutto z nikłą szansą na więcej w przyszłości, a praca min. 10 godzin dziennie. Reasumując NIE MOGĘ JUŻ SŁUCHAĆ TAKICH DURNOT ŻE W POLSCE POTRZEBA INZYNIERÓW