10 na 10 dzieci jest nosicielami talentu

Trzeba go tylko odkryć. Pomóc ma w tym ogólnopolska akcja zbadajtalent.pl, która ma na celu wspierać dzieci w odnajdywaniu ich mocnych stron.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

10 na 10 dzieci jest nosicielami talentu

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 wrz 2013 14:58


- Inspiracją do powstania projektu były wyniki raportu przeprowadzone przez UNICEF oraz nasze wewnętrzne obserwacje - wyjaśnia Elżbieta Sądel, koordynatorka projektu zbadajtalent.pl.

Ze wspomnianego raportu wynika, że aż 20% polskich dzieci jest nieszczęśliwych, co w zestawieniu UNICEFU uplasowało Polskę na przedostatniej pozycji wśród krajów rozwiniętych.

- Zaczęliśmy się zastanawiać jakie mogą być przyczyny tego stanu rzeczy. Z naszych wewnętrznych badań przeprowadzonych na użytkownikach zadane.pl wysnuliśmy niepokojące wnioski - polscy uczniowie są zagubieni i nieświadomi na ważnym etapie swojej edukacji - tuż przed wyborem szkoły średniej. Praktycznie nie planują swojej edukacji pod kątem przyszłego zawodu, często nie wiedzą jakie umiejętności rozwijać, a jeżeli wiedzą, to rzadko wykazują w tym kierunku inicjatywę - mówi Sądel.

Punktem wyjściowym jest założenie, że talent rozumiany jako zespół predyspozycji do wykonywania jakiejś czynności ma każdy bez wyjątku.

Zbadajtalent.pl rozwiązuje problem na trzy sposoby. Po pierwsze każdy uczeń ma możliwość wykonać darmowy test, który wskaże trzy przedmioty szkolne, do których ma największe predyspozycje.

W drugim kroku uczeń dowie się jak rozwijać swoje umiejętności w ramach serwisu zadane.pl. Gdyby jednak zabrakło mu motywacji, może zobaczyć jak w trudnych sytuacjach radzili sobie jego rówieśnicy, w tym także młode gwiazdy.

- Zbadajtalent.pl to unikalna w Polsce inicjatywa, a także pierwszy i najważniejszy krok na drodze do przyszłego sukcesu każdego młodego człowieka - komentuje Katarzyna Skawińska, menedżer E(x)plory.

- Pomaga dzieciom w najtrudniejszym życiowym zadaniu: dokonywaniu właściwych wyborów - dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.