VII Kongres Kobiet: Kobiety mają pełnię kompetencji, by zajmować stanowiska w biznesie

W dniach 11-12 września odbędzie się VII Kongres Kobiet. Jego tegoroczne hasło to "Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?" Jednym z tematów będzie prawo kobiet do kariery.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

VII Kongres Kobiet: Kobiety mają pełnię kompetencji, by zajmować stanowiska w biznesie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

7 wrz 2015 11:04


- Będziemy się zastanawiać, co jeszcze możemy zrobić my, kobiety, żeby nam wszystkim w Polsce żyło się lepiej - zapowiedziała prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet Dorota Warakomska.

Gośćmi na Kongresie będą m.in. nowy rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar oraz pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania prof. Małgorzata Fuszara.

Bardzo ciekawa dyskusja, którą zaplanowano na Kongresie, dotyczyć będzie mediów bez kobiet.

Kobiety w mediach

- Bardzo rzadko uświadamiamy sobie w codziennej pracy - mówię tu o dziennikarzach i dziennikarkach, ale także o zwykłych odbiorcach telewizji, radia czy prasy - jak mało kobiet występuje w mediach. Polskie media to są media bez kobiet. Zastanowimy się, jak to zmienić, co można zrobić i jakimi metodami osiągnąć inną jakość - zapowiedziała Warakomska.

Zaznaczyła, że media bez kobiet to powielanie stereotypów i utwierdzanie kolejnych pokoleń w przeświadczeniu, że kobiety nie nadają się do pewnych dziedzin.

- A to nieprawda, kobiety mają pełnię wiedzy, zdolności, kompetencji, by zajmować stanowiska w biznesie, by prowadzić programy w mediach, by występować jako ekspertki, by mówić, że każda z nas ma prawo myśleć o robieniu kariery i jednocześnie spełniać się jako matka, żona czy partnerka - powiedziała prezeska Kongresu.

Tegoroczny Kongres Kobiet odbywać się będzie Hali Widowiskowo-Sportowej Centralnego Ośrodka Sportu "Torwar"

Jak dodała, dyskusje na Kongresie mają uświadomić jego uczestniczkom, jak wiele mogą osiągnąć kobiety i jak duży potencjał jest marnowany.

- Nie chcemy, żeby tak było. Czas to zmienić - podkreśliła Warakomska.

Tegoroczny Kongres Kobiet odbywać się będzie Hali Widowiskowo-Sportowej Centralnego Ośrodka Sportu "Torwar", jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w stolicy. Poprzednie kongresy organizowane były w Sali Kongresowej, która jest obecnie w remoncie.

Udział w Kongresie Kobiet jest jak zawsze bezpłatny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.