Szczecin: Firma wyszkoli i zatrudni osoby chcące pracować w branży IT

0 0
Szczecin: Firma wyszkoli i zatrudni osoby chcące pracować w branży IT
Metody wytwarzania oprogramowania w dużych organizacjach to kierunek, który potrwa dwa semestry, a zajęcia poprowadzą pracownicy firmy (fot. pixabay.com CC0)

Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Szczecinie uruchomia z firmą REC - a GlobalLogic company studia podyplomowe dla osób bez informatycznego wykształcenia, które chcą pracować w branży IT. Absolwentom firma zaoferuje pracę.

Metody wytwarzania oprogramowania w dużych organizacjach to kierunek, który potrwa dwa semestry, a zajęcia poprowadzą pracownicy firmy. Słuchacze nauczą się podstaw programowania, ale także poznają problematykę i warunki pracy przy dużych projektach. Każdy absolwent otrzyma zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do firmy REC - a GlobalLogic company w Szczecinie.

IT to najbardziej dynamiczna branża, w której nie ma bezrobocia, a specjaliści są stale poszukiwani na rynku – podkreśla rektor Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej (WSTE) dr Grzegorz Skorny.

Słuchacze poznają podstawowe właściwości projektów IT, zasady projektowania oprogramowania, a także zagadnienia związane z testowaniem oprogramowania i podstawami języka skryptowego – tłumaczy PAP Technologie Aleksandra Charuk z WSTE.

Idealny kandydat do pracy przy dużych projektach informatycznych musi być także świadomy odpowiedzialności i umieć pracować w dużych zespołach, dlatego część zajęć odbywać się będzie w siedzibie firmy REC - a GlobalLogic company, aby studenci mieli szansę poznać specyfikę pracy – dodaje Charuk.

W programie jest łącznie ponad 200 godzin ćwiczeń i wykładów, w tym zajęcia w postaci e-learningu, na których studenci będą musieli samodzielnie rozwiązywać problemy projektowe. Zajęcia ruszają 23 kwietnia, nabór potrwa do 22 kwietnia. Osoby, które podejmą pracę w REC po okresie próbnym otrzymają 50-proc. zwrot kosztów za studia. Opłata za jeden semestr to 2,5 tys. zł.

REC a GlobalLogic company dostarcza usługi z zakresu inżynierii oprogramowania, software’owe rozwiązania dedykowane oraz doradztwo dla firm. Firma posiada centra rozwoju oprogramowania w Polsce, Słowacji, Chorwacji i USA. Od stycznia br. REC jest częścią firmy GlobalLogic, świadczącej usługi z zakresu pełnego cyklu rozwoju oprogramowania.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.