Rusza program "Scale Up". Na rozwój start upów trafi 35 mln zł z UE


• Na konkurs "Scale UP" zostanie przeznaczone 35 mln zł. 
• Dzięki konkursowi startupy będą mogły rozwijać się we współpracy z dużymi firmami, w tym spółkami Skarbu Państwa.
• Instytucje i eksperci, którzy chcą wesprzeć tego typu projekty, mogą wziąć udział w konkursie do 15 września.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rusza program "Scale Up". Na rozwój start upów trafi 35 mln zł z UE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MIW

25 lip 2016 17:17


Konkurs na program akceleracyjny "Scale UP" jest realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Jego celem jest wyszukiwanie ciekawych zespołów, nowych przedsiębiorców, którzy mają atrakcyjne pomysły. Dzięki temu startupy, nowe spółki technologiczne będą mogły rozwijać się we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami, w tym również spółkami Skarbu Państwa. Uzyskają nie tylko wsparcie finansowe, ale również dostęp do wysokiej klasy mentorów, zasobów, kompetencji, infrastruktury, nowych klientów i rynków zbytu - podkreśliła Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Konkurs jest pierwszą inicjatywą w ramach rządowego programu "Start in Poland". Emilewicz oceniła, że w ciągu najbliższych siedmiu lat w Polsce ma szansę powstać i rozwinąć się 1,5 tys. firm tworzących wysokiej jakości innowacyjne technologie, zdolne konkurować na rynkach zagranicznych.

Za część finansową programu "Start in Poland" ma odpowiadać Polski Fundusz Rozwoju, a za programy akceleracyjne, których celem jest wyszukiwanie ciekawych pomysłów biznesowych i młodych spółek - Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Pieniądze na to mają pochodzić z funduszy unijnych, w tym z programu "Inteligentny Rozwój", a także ze środków prywatnych.

Na rozwój startupów, które będą powstawać w Polsce, ma trafić blisko 3 mld zł z pieniędzy unijnych.

Jak poinformował resort rozwoju, celem pilotażowego konkursu "Scale UP" jest "połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek Skarbu Państwa".

- W realizację pilotażu "Scale UP" zaangażowane będą akceleratory, które zostaną wyłonione przez PARP w konkursie trwającym do 15 września bieżącego roku - zaznaczyło ministerstwo.

- Wybór akceleratorów (...) jest pierwszym etapem realizacji pilotażu. Następnie we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami (preferowane będą spółki z udziałem Skarbu Państwa) i ewentualnie akceleratorami korporacyjnymi, funduszami seed/venture capital czy jednostkami naukowymi, realizowane będą autorskie kompleksowe programy akceleracji. Każdy program obejmie wsparciem minimum 20 startupów - podkreślił resort.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.