Rozłucki: nowa prezes GPW to fachowiec, nie jest to nominacja polityczna

Wiesław Rozłucki był pierwszym prezesem warszawskiego parkietu. Dziś komentuje wybór na to stanowisko prof. Małgorzaty Zaleskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rozłucki: nowa prezes GPW to fachowiec, nie jest to nominacja polityczna

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

12 sty 2016 16:34


"Z całą pewnością (powołanie Małgorzaty Zaleskiej na prezesa giełdy - red.) nie jest nominacją polityczną, której się obawiałem. Jest to fachowiec, co prawda w bankowości, a nie w rynku kapitałowym, ale to nie są tak odległe obszary. Pamiętajmy też o tym, że pani profesor Zaleska była członkiem Rady Giełdy przez dwa lata jeszcze za "moich czasów". Wydaje mi się, że to jest dobra kandydatura" - ocenił Rozłucki w rozmowie z PAP.

Podkreślił jednak, że "ostatecznym kryterium, czy pani profesor Zaleska jest dobrym kandydatem na szefa GPW, będzie to, czy będzie miała przełożenie na polskich decydentów polityki gospodarczej".

"Uważam to w tej chwili za kluczowe. Również wydaje mi się, że takim sprawdzianem prezesa zarządu nie jest praca na co dzień, tylko zachowanie w przełomowych, trudnych chwilach. Giełda takie chwile ma co parę lat. Może pani prezes mieć szczęście i nie trafi ją taka sytuacja, ale mogę z własnego, 15-letniego doświadczenia powiedzieć, że w zasadzie jakość (pracy) prezesa przejawia się w trudnych chwilach tak samo, jak jakość (pracy) kierowcy sprawdza się w trudnym zakręcie na oblodzonej powierzchni, a nie na prostej drodze. Póki człowiek nie zmierzy się z taką sytuacją, to nie sposób powiedzieć, jak sobie daje radę" - zaznaczył Rozłucki.

Rozłucki funkcję prezesa GPW sprawował w latach 1991-2006. We wtorek Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie GPW odwołało go z funkcji prezesa Rady Giełdy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.