Praca dla absolwentów: Najlepsze i najgorsze miasta pod kątem liczby wakatów

• W Warszawie najwięcej ofert pracy znajdą absolwenci kierunków IT. Warszawa również dominuje pod kątem poziomu uczelni.
• Jednak proporcjonalnie do sumy dostępnych wakatów w danym mieście, w kategorii IT lepiej od stolicy wypadł Kraków i Wrocław.
• W Krakowie też najwięcej ofert pracy znajdą absolwenci kierunków ekonomicznych.
• Studentów uczelni w Toruniu i Trójmieście czekają największe trudności w znalezieniu stażu, bądź praktyk zawodowych podczas roku akademickiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca dla absolwentów: Najlepsze i najgorsze miasta pod kątem liczby wakatów

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalsamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

4 lip 2016 18:10


Takie wnioski płyną z raportu Adzuna Polska przedstawiającego informacje dotyczące najlepszych i najgorszych miast pod kątem liczby wakatów dla absolwentów inżynierii, budownictwa, IT, ekonomii oraz dziennikarstwa. Przeanalizowanych zostało 5 obszarów zawodowych oraz 10 miast w Polsce.

Jak studiować i szukać pracy to w Warszawie

Warszawa jest liderem w klasyfikacji ogólnej pod względem ilości dostępnych wakatów (11,58% wszystkich wakatów w kraju), dominując również cztery z pięciu badanych kategorii.

W Warszawie najwięcej ofert pracy znajdą absolwenci kierunków IT (12.64%). Niemal o połowę mniej stanowisk czeka na absolwentów kierunku finansów (6,82%) i budownictwa (5,23%), a najmniej na absolwentów inżynierii (1,73%) i dziennikarstwa (2,14%).

Warszawa również dominuje pod kątem uczelni kwalifikujących się w każdej z badanych kategorii. W ranking dziesięciu najlepszych państwowych uczelni, stolica zajmuje aż trzy pozycje.

W trzech z pięciu kategorii (finanse, dziennikarstwo, budownictwo) Warszawa zajęła pierwsze miejsce, w pozostałych (IT i inżynieria) - drugie.

W kategorii IT warszawskie uczelnie zajęły dwa miejsca w pierwszej piątce rankingu (2 i 4).

Źródło: Adzuna Źródło: Adzuna

Najlepsze i najgorsze miasta dla studentów oraz absolwentów IT

Proporcjonalnie do sumy dostępnych wakatów w danym mieście, w kategorii IT najlepiej wypadł Kraków (18,87%) i Wrocław (16,37%). Warszawa znalazła się dopiero na trzecim miejscu.

Suma ofert pracy w kategorii IT w pięciu miastach odpowiadającym najlepszym uczelniom w tej kategorii to jedyne 4,89% wakatów w kraju.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.