Dlaczego warto pracować za granicą? Te powody cię zaskoczą

Nie tylko wyższe wynagrodzenie czy możliwości rozwojowe mają zachęcać do poszukiwania pracy za granicą. Plusów jest dużo więcej, niż nam się wydaje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dlaczego warto pracować za granicą? Te powody cię zaskoczą

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

3 sty 2018 13:50


• Zestawienie 7 nietypowych powodów, przez które warto zastanowić się nad poszukiwaniem pracy za granicą przygotował serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl. 

• Nie znajdziemy tam lepszego wynagrodzenia czy możliwości szlifowania posługiwania się językiem obcym.  

• - Zastanawiając się nad wyjazdem, warto znaleźć swój własny powód. Bodziec musi być na tyle silny, abyśmy zaplanowali wyjazd i rozpoczęli życie na własny rachunek- przekonują rekruterzy. 

****

– Praca za granicą to wyzwanie zawodowe, które pozwoli na rozwój nowych umiejętności oraz rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Po powrocie może to być również bardzo wartościowy punkt w CV – przekonuje Joanna Żukowska z MonsterPolska.pl. 

1. Ile jestem wart?

Podjęcie decyzji o wyjeździe nie jest proste. Dlatego już samo to pokazuje, że mamy w sobie sporo odwagi. - Skok na głęboką wodę czyli wyjazd samemu za granicę jest testem samodzielności, zaradności i wytrwałości - przekonują eksperci z MonsterPolska. Jeśli chcemy się usamodzielnić, to właśnie sprawdzenie się może okazać się bardzo dobrym powodem do wyjazdu. 

2. Koniec z zimą 

Poszukiwanie pracy poza granicami Polski może przyczynić się do spełnienia marzenia o życiu w ciepłych krajach. Kto z nas nie miał dość jesiennej pluchy czy czekania na przystanku autobusowym przy -20 stopniach?

Czytaj więcej: Rynek pracownika: Dokąd zmierza rynek pracy w Polsce?

- Pamiętajmy, że miejsce, w którym mieszkamy, wpływa na jakość naszego życia. Malownicza miejscowość może także być położona w rejonie, który jest popularnym turystycznym miejscem, dzięki czemu rośnie szansa na znalezienie pracy, szczególnie tej pierwszej - przekonują HR-owcy. 

3. Więcej swobody zawodowej 

- Osoby, które cenią sobie elastyczny rynek pracy, w tym pracę kilka dni w tygodniu, tylko na noce albo na kilka godzin w ciągu dnia, znajdą zdecydowanie więcej możliwości na zagranicznym rynku pracy – mówi Żukowska. - Dzięki takim rozwiązaniom łatwiej połączyć pracę w dwóch-trzech firmach. Elastyczna praca nie jest także równoznaczna z brakiem umowy. Praca na część etatu to jedno z popularnych rozwiązań na zagranicznym rynku pracy – dodaje. 

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Justyna 2018-01-17 12:47:53

Kasa to jeden z głównych powodów dlaczego się zdecydowałam wyjechać do Anglii. Dostałam pracę w promedica24. Może na początku różowo nie było.. Po miesiącu dwóch człowiek przywykł. Trochę tęskno za domem i rodziną, ale dzwonimy do siebie lub gadamy prze skypa

Renata 2018-01-13 22:44:07

Warto przede wszystkim ze względu na warunki finansowe. Nie ma co się oszukiwać przy prostych pracach ciężko takie pieniądze zarobić. Ja jeżdże z agencją Ej Job do Niemiec i jestem opiekunką osób starszych i zarabiam sporo, a jeszcze agencja jest tak fajna, że pomagają znaleźć zakwaterowanie.