Dlaczego warto pracować za granicą? Te powody cię zaskoczą

Nie tylko wyższe wynagrodzenie czy możliwości rozwojowe mają zachęcać do poszukiwania pracy za granicą. Plusów jest dużo więcej, niż nam się wydaje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dlaczego warto pracować za granicą? Te powody cię zaskoczą

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

3 sty 2018 13:50


• Zestawienie 7 nietypowych powodów, przez które warto zastanowić się nad poszukiwaniem pracy za granicą przygotował serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl. 

• Nie znajdziemy tam lepszego wynagrodzenia czy możliwości szlifowania posługiwania się językiem obcym.  

• - Zastanawiając się nad wyjazdem, warto znaleźć swój własny powód. Bodziec musi być na tyle silny, abyśmy zaplanowali wyjazd i rozpoczęli życie na własny rachunek- przekonują rekruterzy. 

****

– Praca za granicą to wyzwanie zawodowe, które pozwoli na rozwój nowych umiejętności oraz rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Po powrocie może to być również bardzo wartościowy punkt w CV – przekonuje Joanna Żukowska z MonsterPolska.pl. 

1. Ile jestem wart?

Podjęcie decyzji o wyjeździe nie jest proste. Dlatego już samo to pokazuje, że mamy w sobie sporo odwagi. - Skok na głęboką wodę czyli wyjazd samemu za granicę jest testem samodzielności, zaradności i wytrwałości - przekonują eksperci z MonsterPolska. Jeśli chcemy się usamodzielnić, to właśnie sprawdzenie się może okazać się bardzo dobrym powodem do wyjazdu. 

2. Koniec z zimą 

Poszukiwanie pracy poza granicami Polski może przyczynić się do spełnienia marzenia o życiu w ciepłych krajach. Kto z nas nie miał dość jesiennej pluchy czy czekania na przystanku autobusowym przy -20 stopniach?

Czytaj więcej: Rynek pracownika: Dokąd zmierza rynek pracy w Polsce?

- Pamiętajmy, że miejsce, w którym mieszkamy, wpływa na jakość naszego życia. Malownicza miejscowość może także być położona w rejonie, który jest popularnym turystycznym miejscem, dzięki czemu rośnie szansa na znalezienie pracy, szczególnie tej pierwszej - przekonują HR-owcy. 

3. Więcej swobody zawodowej 

- Osoby, które cenią sobie elastyczny rynek pracy, w tym pracę kilka dni w tygodniu, tylko na noce albo na kilka godzin w ciągu dnia, znajdą zdecydowanie więcej możliwości na zagranicznym rynku pracy – mówi Żukowska. - Dzięki takim rozwiązaniom łatwiej połączyć pracę w dwóch-trzech firmach. Elastyczna praca nie jest także równoznaczna z brakiem umowy. Praca na część etatu to jedno z popularnych rozwiązań na zagranicznym rynku pracy – dodaje. 

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

elona 2018-01-25 22:47:46

To pensje i warunki ciągną ludzi. Moje kumpele jeżdżą z otto do niemiec i holandii i przy okazji pracy trochę świata zwiedzą.

Tomasz 2018-01-18 21:48:33

Chyba kwestia wyzwan i możliwości rozwoju. Są goście co wolą stać na posterunku i nic więcej, ja wolę się rozwijać w Ipelu, szkolę się rozwijam a przez to awansuję

Dora 2018-01-18 21:15:25

Najważniejsza jest oczywiście możliwość dobrego zarobku, ale też wiele osób wybiera pracę w miejscach które chcą zwiedzić, robię tak za pośrednictwem otto i zawsze mam możliwość poznania nowego kraju a przy okazji dorobienia