ZUS odpowiada byłemu pracownikowi: zadowolenie z atmosfery panującej w zakładzie jest raczej duże

Były pracownik ZUS opowiedział o swoich doświadczeniach dziesięcioletniej pracy w tej instytucji. ZUS niechętnie, ale skomentował tę sytuację.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ZUS odpowiada byłemu pracownikowi: zadowolenie z atmosfery panującej w zakładzie jest raczej duże

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

30 sty 2014 6:21


Na serwisie Wykop.pl były pracownik ZUS-u zrobił karierę, opowiadając szczegóły swojej pracy w tej instytucji. Zdradził, że mimo 10-letniego stażu pracy, jego wynagrodzenie wzrosło jedynie do 2280 zł brutto miesięcznie. 80 proc. jego współpracowników otrzymywało pensje na podobnym poziomie. Oprócz wypłaty urzędnicy otrzymywali dodatkowo co kwartał nagrody w wysokości od 300 do 700 zł, które, jak opowiedział, zależały od wielu czynników.

Czytaj też: Były pracownik ZUS: takiej pracy nie życzę największemu wrogowi

W oddziale, w którym pracował wypowiadający się na forum były pracownik, zlikwidowano wszystkie stanowiska kierownicze oprócz naczelnika wydziału. Ten zaś miał zarabiać 5,5 tys. zł brutto. 

Urzędnik zaprzeczył, że pracę w ZUS-ie można dostać wyłącznie po znajomości. Sam jest tego przykładem - otrzymał etat po odbytym stażu, na który skierował go urząd pracy. Nepotyzm w ZUS-ie istnieje, jednak ekspracownik nie potrafił określić jego skali.

Na łamach forum były urzędnik został zapytany o ilość czasu, którą przeznacza się w urzędzie na plotki i kawę. Z jego odpowiedzi wynika, że wszystko zależy, w jakim wydziale się pracuje. W tym, w którym był zatrudniony, wskazane było zakładanie pampersa.

Niektórzy współpracownicy, których zainteresowany określa mianem „małomiasteczkowych kobiet" i „wieśniar", utrudniali pracę i zatruwali atmosferę. Kto kryje się według byłego pracownika ZUS za tymi określeniami? „Typ osoby, której wszystko jedno, jakie ma warunki ale najważniejsze, by pracować w mieście i cieszyć się na wsi tym, że jest panią z ZUS. Ploty, zawiść, kombinatorstwo i krętactwo" - przekazał na forum eksurzędnik.

Zaraz po publikacji jego opinii postawiliśmy poprosić jego dawny zakład pracy o komentarz. Czy naprawdę atmosfera w ZUS-ie jest taka zła i nie do zniesienia, jak opisuje forumowicz, a współpracownicy nie pomagają w tworzeniu przyjaznego środowiska pracy? Czy rzeczywiste zarobki w ZUS-ie wyglądają tak, jak opisuje je były pracownik, a wzrost pensji po wielu latach pracy jest niewielki?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.