Zmiany kadrowe w szczecińskim korpusie NATO na finiszu

Dobiegają końca zmiany kadrowe w kwaterze głównej Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie. W koszarach jednostki jest już 80 proc. nowej kadry.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany kadrowe w szczecińskim korpusie NATO na finiszu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP.jm

7 lis 2015 15:38


Większość z zaplanowanych ponad 200 nowych stanowisk w Korpusie zostało już obsadzonych. Do końca 2015 r. w jednostce służyć ma łącznie 400 żołnierzy i 45 pracowników cywilnych - to o 200 żołnierzy więcej niż przed decyzjami strukturalnymi.

Zmiany w liczebności kadry jednostki są efektem podjętych przez dowództwo NATO oraz kraje założycielskie Korpusu decyzji o wzmocnieniu Korpusu i podniesieniu jego gotowości bojowej.

Jak powiedział rzecznik Korpusu ppłk Marcin Walczak, zwiększyła się także liczba reprezentowanych w jednostce państw. - Jest ich już obecnie 19 - ostatnio dołączyła do nas Finlandia - dodał.

Wcześniej do kwatery przybyli m.in. żołnierze i przedstawiciele państw Wlk. Brytanii czy Turcji.

Oprócz zmian w strukturze jednostki, jej żołnierze są w trakcie ostatnich przygotowań do najważniejszego tegorocznego ćwiczenia pod kryptonimem "Compact Eagle 15", które odbędzie się w Warszawie i okolicach w dniach od 15 do 27 listopada br. Weźmie w nim udział ok. 1800 żołnierzy, w tym formacje z Czech, Niemiec, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski i Słowenii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.