Zmiany kadrowe w ARiMR mają poprawić efektywność

0 0
Zmiany kadrowe w ARiMR mają poprawić efektywność
- Każdy ma prawo wybrać swoich współpracowników - uważa prezes ARiMR Daniel Obajtek. (Fot.: ARiMR)

• Nowy prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek przeprowadził poważne zmiany kadrowe w instytucji.
• Poseł PO Stanisław Żmijan porównał je do "cięcia siekierą".
• Zdaniem prezesa dzięki dokonanym zmianom kadrowym poprawi się efektywność ARiMR.

W środę, 10 lutego w Sejmie odbyło się posiedzenia komisji rolnictwa, podczas której posłowie wysłuchali informacji prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nt. wprowadzonych zmian, które mają zwiększyć efektywność Agencji.

Obajtek, który na stanowisko szefa ARiMR został powołany 13 stycznia tłumaczył, że odkąd objął funkcję prezesa Agencji spotkał się z wieloma problemami. Największym z nich były dopłaty dla rolników, co było spowodowane przeciągającymi się pracami nad systemem informatycznym do obsługi tych wypłat.

- Rozpoczęliśmy intensywne działania, aby rolnicy jak najszybciej dostali pieniądze. Te działania się udały - podkreślił. Wskazał jednocześnie, że na dzień 8 lutego wypłacono 43 proc. przewidzianych na 2015 r. środków. Kolejne 2,5 mld zł ma być wypłacane na przełomie lutego i marca, a ostatnia transza (6 mld zł) na przełomie marca i kwietnia.

- Z rokiem 2015 sobie poradzimy, ale rok 2016 również będzie w tym zakresie problemowy ze względu na wcześniejsze zaniedbania - zwrócił uwagę szef Agencji. Dodał, że ARiMR wraz z resortem rolnictwa postanowiły, aby "te większe dopłaty szły w pierwszej kolejności".

- Chcemy ten system jak gdyby odwrócić, bo to ma duży skutek dla gospodarki - mówił.

Zmiany kadrowe jak cięcie siekierą

Posłów obecnych na posiedzeniu komisji najbardziej interesowały jednak ostatnie zmiany kadrowe w ARiMR. W połowie stycznia zmieniło się też kierownictwo 16 oddziałów regionalnych.

- Zrobiliśmy pewne zmiany kadrowe, ale to tylko usprawni działalność Agencji - odpowiadał im Obajtek.

Poseł PO Stanisław Żmijan odparł, że "to nie są pewne zmiany kadrowe, ale to było cięcie siekierą". Obajtek tłumaczył, że "każdy ma prawo wybrać swoich współpracowników" oraz że wymiana kadr w ARiMR nie była podyktowana kwestiami przynależności politycznej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.