www.portalsamorzadowy.pl

Zarząd województwa zatrudnia osobę, na którą doniósł do prokuratury?

0 0
Zarząd województwa zatrudnia osobę, na którą doniósł do prokuratury?

Tak twierdzi Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska i krytykuje powierzenie dokończenia budowy Stadionu Śląskiego wiceprezesowi spółki Mostostal Zabrze Holding.

Gorzelik przypomina o złożeniu do prokuratury przez zarząd województwa śląskiego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy budowie zadaszenia Stadionu Śląskiego. Zdaniem władz regionu do awarii i opóźnień doszło na skutek niedbałości wykonawcy, który dopuścił do montażu wadliwie wykonanych łączników.

Jednak osoba, która znalazła się w kręgu podejrzanych przez zarząd o poważne zaniedbania podczas prac nad zadaszeniem Stadionu Śląskiego, nadal kieruje samorządową spółką odpowiedzialną za dokończenie inwestycji.

Mowa o Jarosławie Antoniaku, który w momencie opisanych w zawiadomieniu wydarzeń pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora ds. technicznych spółki Mostostal Zabrze Holding.

- Choć postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko, z prostego zestawienia wyżej wymienionych faktów wynika, że prezes spółki, której zadaniem jest dokończenie modernizacji Stadionu Śląskiego, podejrzewany jest przez zarząd województwa o rażące zaniedbanie swoich obowiązków w czasie pełnienia kierowniczej funkcji w firmie Mostostal Zabrze Holding - podkreśla Gorzelik.

Z zestawienia faktów wynika również, zdaniem Gorzelika, że zarząd województwa albo wykazał się rażącym brakiem konsekwencji, albo też własne zawiadomienie traktuje wyłącznie jako zabieg wizerunkowy.

- Poczynania zarządu mogą wywołać wrażenie, że próbując ratować swój wizerunek w regionie Platforma Obywatelska przewraca się o własne nogi.- komentuje szef RAŚ.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.