Zarząd województwa zatrudnia osobę, na którą doniósł do prokuratury?

Tak twierdzi Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska i krytykuje powierzenie dokończenia budowy Stadionu Śląskiego wiceprezesowi spółki Mostostal Zabrze Holding.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarząd województwa zatrudnia osobę, na którą doniósł do prokuratury?

PODZIEL SIĘ


Autor: AW

www.portalsamorzadowy.pl

17 wrz 2014 18:41


Gorzelik przypomina o złożeniu do prokuratury przez zarząd województwa śląskiego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy budowie zadaszenia Stadionu Śląskiego. Zdaniem władz regionu do awarii i opóźnień doszło na skutek niedbałości wykonawcy, który dopuścił do montażu wadliwie wykonanych łączników.

Jednak osoba, która znalazła się w kręgu podejrzanych przez zarząd o poważne zaniedbania podczas prac nad zadaszeniem Stadionu Śląskiego, nadal kieruje samorządową spółką odpowiedzialną za dokończenie inwestycji.

Mowa o Jarosławie Antoniaku, który w momencie opisanych w zawiadomieniu wydarzeń pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora ds. technicznych spółki Mostostal Zabrze Holding.

- Choć postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko, z prostego zestawienia wyżej wymienionych faktów wynika, że prezes spółki, której zadaniem jest dokończenie modernizacji Stadionu Śląskiego, podejrzewany jest przez zarząd województwa o rażące zaniedbanie swoich obowiązków w czasie pełnienia kierowniczej funkcji w firmie Mostostal Zabrze Holding - podkreśla Gorzelik.

Z zestawienia faktów wynika również, zdaniem Gorzelika, że zarząd województwa albo wykazał się rażącym brakiem konsekwencji, albo też własne zawiadomienie traktuje wyłącznie jako zabieg wizerunkowy.

- Poczynania zarządu mogą wywołać wrażenie, że próbując ratować swój wizerunek w regionie Platforma Obywatelska przewraca się o własne nogi.- komentuje szef RAŚ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.