Wyższe dodatki stażowe dla mundurowych

Funkcjonariusze PSP dostaną wyższe dodatki za wysługę lat z wyrównaniem od 1 stycznia 2015 r. Dodatki trafią do mundurowych, którzy dłużej pozostaną w służbie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyższe dodatki stażowe dla mundurowych

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

14 kwi 2015 14:51


Projekt ustawy o zmianie ustawy o PSP, który wprowadza wyższe dodatki za wysługę lat, został we wtorek (14 kwietnia) przyjęty przez Radę Ministrów. Teraz trafi do dalszych prac w Sejmie. Wyższe dodatki za wieloletnią służbę dla strażaków naliczane od 1 stycznia 2015

Strażacy, podobnie jak pozostali funkcjonariusze resortu spraw wewnętrznych, dostaną wyższe dodatki za wysługę lat. Na wyższe dodatki mogą liczyć mundurowi, którzy dłużej pozostaną w służbie. W przypadku strażaków wymagało to zmiany ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, w której określono zasady wypłacania dodatku stażowego.

Niezależnie od czasu wprowadzenia zmian w życie, wszyscy funkcjonariusze, w tym także strażacy, którym przysługuje dodatek stażowy, otrzymają dodatki należne od 1 stycznia 2015 r.

Czytaj też: Mundurowi nie chcą iść na emeryturę

- Zależy nam, by dobrze wykształceni funkcjonariusze, z dużą wiedzą i doświadczeniem, nie odchodzili zbyt wcześnie. Chcemy zachęcić ich do pozostawania w służbie, by jak najdłużej korzystać z potencjału nabywanych latami umiejętności - podkreśla minister Teresa Piotrowska.

Funkcjonariusze po 20 latach służby za każde dwa lata pracy otrzymają dodatek w wysokości 2 proc. uposażenia zasadniczego; do wysokości 32 proc. (taka wysokość dodatku będzie przeznaczona dla funkcjonariuszy po 32 latach służby). Zyskają również funkcjonariusze, którzy zdecydują się pozostać w służbie jeszcze dłużej. Po 35. roku pracy dostaną dodatek w wysokości 35 proc. uposażenia zasadniczego (do tej pory po ukończeniu 30. roku służby mieli maks. 25-proc. dodatek).

Skala wzrostu uposażenia na jednego uprawnionego strażaka będzie wynosiła ok. 79 zł miesięcznie, a z równowartością nagrody rocznej ok. 85 zł.

Projekt nowelizacji, przyjęty dziś przez Radę Ministrów, reguluje również kwestie dotyczące postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do PSP i przyznania strażakom PSP płatnego urlopu szkoleniowego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.