Wyższe dodatki stażowe dla mundurowych

0 0
Wyższe dodatki stażowe dla mundurowych
Strażacy, podobnie jak pozostali funkcjonariusze resortu spraw wewnętrznych, dostaną wyższe dodatki za wysługę lat (fot.pixabay.com)

Funkcjonariusze PSP dostaną wyższe dodatki za wysługę lat z wyrównaniem od 1 stycznia 2015 r. Dodatki trafią do mundurowych, którzy dłużej pozostaną w służbie.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o PSP, który wprowadza wyższe dodatki za wysługę lat, został we wtorek (14 kwietnia) przyjęty przez Radę Ministrów. Teraz trafi do dalszych prac w Sejmie. Wyższe dodatki za wieloletnią służbę dla strażaków naliczane od 1 stycznia 2015

Strażacy, podobnie jak pozostali funkcjonariusze resortu spraw wewnętrznych, dostaną wyższe dodatki za wysługę lat. Na wyższe dodatki mogą liczyć mundurowi, którzy dłużej pozostaną w służbie. W przypadku strażaków wymagało to zmiany ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, w której określono zasady wypłacania dodatku stażowego.

Niezależnie od czasu wprowadzenia zmian w życie, wszyscy funkcjonariusze, w tym także strażacy, którym przysługuje dodatek stażowy, otrzymają dodatki należne od 1 stycznia 2015 r.

Czytaj też: Mundurowi nie chcą iść na emeryturę

- Zależy nam, by dobrze wykształceni funkcjonariusze, z dużą wiedzą i doświadczeniem, nie odchodzili zbyt wcześnie. Chcemy zachęcić ich do pozostawania w służbie, by jak najdłużej korzystać z potencjału nabywanych latami umiejętności - podkreśla minister Teresa Piotrowska.

Funkcjonariusze po 20 latach służby za każde dwa lata pracy otrzymają dodatek w wysokości 2 proc. uposażenia zasadniczego; do wysokości 32 proc. (taka wysokość dodatku będzie przeznaczona dla funkcjonariuszy po 32 latach służby). Zyskają również funkcjonariusze, którzy zdecydują się pozostać w służbie jeszcze dłużej. Po 35. roku pracy dostaną dodatek w wysokości 35 proc. uposażenia zasadniczego (do tej pory po ukończeniu 30. roku służby mieli maks. 25-proc. dodatek).

Skala wzrostu uposażenia na jednego uprawnionego strażaka będzie wynosiła ok. 79 zł miesięcznie, a z równowartością nagrody rocznej ok. 85 zł.

Projekt nowelizacji, przyjęty dziś przez Radę Ministrów, reguluje również kwestie dotyczące postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do PSP i przyznania strażakom PSP płatnego urlopu szkoleniowego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.