Więźniowie będą pracować dla policji

Komenda Stołeczna Policji i Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie podpisali porozumienie, na mocy którego więźniowie będą wykonywać prace rzecz warszawskiej policji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Więźniowie będą pracować dla policji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

11 wrz 2017 10:51


Prace porządkowe i gospodarcze będą wykonywać więźniowie na rzecz stołecznej policji - wynika z porozumienia między Komendą Stołeczną Policji a Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Warszawie. Ma to przygotować skazanych do powrotu do społeczeństwa - wyjaśnił rzecznik KSP.

Następstwem porozumienia mają być umowy podpisywane z poszczególnymi zakładami karnymi. Pierwsza z nich została już zawarta z Zakładem Karnym w Białołęce.

Prace więźniów mają charakter wolnościowy i będą nieodpłatne. Osoby skazane mają m.in. wykonywać prace porządkowe i gospodarcze na rzecz Komendy Stołecznej Policji oraz jednostek podległych.

Jak powiedział rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak, ma to pomóc w przygotowaniu skazanych do powrotu do społeczeństwa.

Czytaj też: Jak zatrudnić więźnia. Wyjaśniamy krok po kroku

"Chodzi także o aktywizację zawodową osadzonych w warunkach wolnościowych poprzez nauczenie ich nowych umiejętności, zapewnienie współpracy w zespole, kształtowania poczucia odpowiedzialności za wykonywaną pracę. Taka forma aktywności zawodowej osób skazanych jest doskonałym sposobem ich readaptacji społecznej, czyli tzw. powrotu do społeczeństwa" - dodał Marczak.

Porozumienie zawarto 7 września 2017 r., a podpisali je Komendant Stołeczny Policji insp. Rafał Kubicki i dyrektor okręgowego inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie płk Zbigniewem Brzostek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.