Wietnam, Dress Code w pracy: Dżinsy i t-shirty nie dla urzędnika

Urzędnicy w mieście Can Tho na południu Wietnamu nie mogą przychodzić do pracy w dżinsach i t-shirtach. Dostali oficjalny zakaz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wietnam, Dress Code w pracy: Dżinsy i t-shirty nie dla urzędnika

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

6 wrz 2017 13:04


W mieście Can Tho na południu Wietnamu urzędnikom oficjalnie zabroniono przychodzenia do pracy w dżinsach i t-shirtach. Decyzją władz miejskich panowie mają urzędować ubrani w klasyczne koszule i spodnie.

Nowy dress code przewiduje też rozwiązanie dla urzędniczek - mogą przychodzić do pracy w tradycyjnych strojach Ao Dai, czyli w długich, obcisłych tunikach noszonych na spodniach.

Pierwsze naruszenie nowych zasad obowiązkowego ubioru będzie skutkowało ostrzeżeniem, później grozić będą środki dyscyplinarne - poinformowały władze miejskie.

Czytaj też: Praca w banku i firmie ubezpieczeniowej: Rygorystyczny dress code i wysokie wymagania? To już tak nie wygląda

Na stronie internetowej miasta ogłoszono, że odejście od dżinsów i t-shirtów jest wkładem w "demokratyczne, nowoczesne, profesjonalne, dynamiczne i skuteczne zarządzanie". W ramach tej samej kampanii urzędnikom zaleca się, by w kontaktach z mieszkańcami byli przyjaźni, cierpliwi i uważni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.