Wiesław Wójcik: W wyniku afery outsourcingowej zagrożony jest los kilkuset firm i tysiące miejsc pracy

0 0
Wiesław Wójcik: W wyniku afery outsourcingowej zagrożony jest los kilkuset firm i tysiące miejsc pracy
Urzędnik w Polsce ma dziś taką władzę, ma taki zaczarowany długopis, że może jednym pociągnięciem zabrać mi majątek życia - mówi Wójcik (fot.flickr.com/ Hartwig HKD)

- Apelujemy do najważniejszych osób w państwie, aby pochyliły się nad problemem afery outsourcingowej. Problem dotyczy kilkuset firm i dwudziestu kilku tysięcy miejsc pracy - zaapelował przedstawiciel przedsiębiorców Wiesław Wójcik. Przedsiębiorcy chcą spotkania z prezydentem Bronisławem Komorowskim w sprawie tzw. afery outsourcingowej.

Media wielokrotnie pisały, że powiązane ze sobą agencje: Royal, Centrum Niderlandzkie i K.U.K. - kontrolowane przez Zdzisława K. - nie odprowadziły składek 25 tys. pracowników z prawie 500 firm w Polsce do ZUS. Agencje Zdzisława K. przez lata oferowały polskim przedsiębiorcom usługę tzw. outsourcingu pracowniczego. Problem polega na tym, że Zdzisław K. uciekł za granicę, a ZUS zwrócił się o uregulowanie płatności do firm, które korzystały z usług agencji.

Poseł Jarosław Gowin (Zjednoczona Prawica) przekonywał na konferencji prasowej w Sejmie, że polscy przedsiębiorcy padli ofiarą afery outsourcingowej. "Sprawcą tej afery jest polskie państwo i polscy urzędnicy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął działania wobec przedsiębiorców, które muszą w krótkim czasie doprowadzić do bankructwa firm, do wyrzucenia na bruk 25 tysięcy osób" - podkreślił.

Gowin zaapelował do wszystkich sił politycznych, aby "przyłożyły rękę" do ratowania polskich firm przed bankructwem. "To (afera outsourcingowa) drastyczny przykład łamania prawa przez państwo" - przekonywał poseł.

Przedstawiciel przedsiębiorców Wiesław Wójcik przekonywał, że "uknuto strategię wymierzoną w przedsiębiorców". "Strategia ta dąży do tego, żeby od przedsiębiorców wyegzekwować po raz drugi należności, które już zapłaciliśmy z tytułu składek, zaliczek na podatek dochodowy, VAT-u i podatku dochodowego" - zaznaczył. Jak ocenił, są to bardzo duże kwoty, na które przedsiębiorców nie stać. "W takiej sytuacji będą zajęcia kont (firm) i bankructwa firm" - dodał.

"Apelujemy do najważniejszych osób w państwie, aby pochyliły się nad problemem afery outsourcingowej, aby nie traktowały jej w sposób nonszalancki i ironiczny. Problem dotyczy kilkuset firm i dwudziestu kilku tysięcy miejsc pracy" - powiedział Wójcik.

Jak zauważył, prezydent Bronisław Komorowski w kampanii wyborczej często mówi o zgodzie i bezpieczeństwie. "Urzędnik w Polsce ma dziś taką władzę, ma taki zaczarowany długopis, że może jednym pociągnięciem zabrać mi majątek życia. Przedsiębiorcy nie czują się bezpiecznie, czujemy się zagrożeni, w Polsce są setki przedsiębiorców dotkniętych aferą" - podkreślił Wójcik.

Dlatego - jak tłumaczył - przedsiębiorcy chcą spotkać się z prezydentem i przedstawić mu swój punkt widzenia na aferę outsourcingową. "Wszyscy (poszkodowani) przedsiębiorcy podpiszą list i prześlemy go oficjalnie do Kancelarii Prezydenta" - poinformował Wójcik.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.