Wielkopolskie: CBA sprawdza oświadczenie majątkowe polityka PO Leszka Wojtasiaka. Są nieprawidłowości

• Delegatura CBA w Poznaniu zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członka zarządu województwa wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka.
• Funkcjonariusze CBA stwierdzili nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych polityka PO.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielkopolskie: CBA sprawdza oświadczenie majątkowe polityka PO Leszka Wojtasiaka. Są nieprawidłowości

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 paź 2016 13:28


Wydział Komunikacji Społecznej CBA podał we wtorek, że sprawa dotyczy zatajenia prawdy przez członka zarządu województwa i radnego wielkopolskiego sejmiku w jedenastu składanych oświadczeniach majątkowych i sześciu korektach. W poprzednich latach CBA dwukrotnie informowało prokuraturę ws. ewentualnych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych Leszka Wojtasiaka. Śledztwa były umarzane.

Zdaniem Biura, nowe ustalenia wskazują na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstw, polegających na zatajeniu przez Wojtasiaka prawdy w jedenastu składanych w latach 2011 - 2015 oświadczeniach majątkowych, oraz w złożonych do nich sześciu korektach. Ustalono, że nie ujawnił on w nich faktu posiadania pięciu zobowiązań pieniężnych, m.in. kredytu hipotecznego.

Zawiadomienie CBA trafiło do Prokuratury Rejonowej Poznań-Stare Miasto. "Potwierdzam, że zawiadomienie do nas wpłynęło, po zapoznaniu się z jego treścią podejmiemy decyzję co do tego, jaki nadajemy temu bieg" - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Czytaj też: Praca w CBA: Coraz więcej chętnych do służby

Wydział Komunikacji Społecznej CBA przypomniał, że jest to trzecie zawiadomienie CBA dotyczące ewentualnych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych Leszka Wojtasiaka. Efektem wszczętego w 2013 r. w śledztwa było warunkowe umorzenie postępowania przez prokuraturę.

Po ujawnieniu wyników kontroli CBA Wojtasiak złożył na początku 2013 roku rezygnację z funkcji wicemarszałka województwa, odwołał go sejmik. Kilka miesięcy później polityk zrezygnował też z mandatu radnego wielkopolskiego sejmiku. "Prokuratura umorzyła także kolejne śledztwo z 2015 r. - tym razem z uwagi na znikomą szkodliwość społeczną czynu" - przypomniało CBA.

Rzeczniczka marszałka województwa wielkopolskiego Anna Parzyńska-Paschke powiedziała we wtorek PAP, że na wszelkie decyzje i komentarze przyjdzie czas po zbadaniu sprawy przed prokuraturę i - w razie potrzeby - przez sąd.

Informację o nieprawidłowościach stwierdzonych przez CBA w oświadczeniach majątkowych Leszka Wojtasiaka podał we wtorek portal tvn24.pl. (PAP)

rpo/ par/

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.